Assassin's Creed 3 oynamadan önce 1 ve 2 oynanmalı mı?

atogrimers

Picopat
Yer
Adana, Gürselpaşa
Daha fazla  
Arkadaşlar Steam üzerinden Assassin's Creed 3 almayı düşünüyorum, normalde 1 ve 2 alacaktım ama vazgeçtim 3 atmosfer olarak daha çok hoşuma gitti, 3'e geçmeden önce hikayeyi anlamak için 1 ve 2 oynamam lazım mı? Hikaye olarak bağlantı var mı bu oyunlar arasında?

Arkadaşlar Steam üzerinden Assassin's Creed 3 almayı düşünüyorum, normalde 1 ve 2 alacaktım ama vazgeçtim 3 atmosfer olarak daha çok hoşuma gitti, 3'e geçmeden önce hikayeyi anlamak için 1 ve 2 oynamam lazım mı? Hikaye olarak bağlantı var mı bu oyunlar arasında?
Hikaye olarak bağlantılı.
bu arada 2 daha iyi bence onadn başla
1.Oyunun pabucu hep dama atılıyor, bence kesinlikle o da oynanmalı.

AC'nin ilk oyunlarında Desmond ve suikastçi ataları olmak üzere iki farklı olay örgüsü var. Eğer seriyi bütün olarak anlamak istiyorsan birinciden başlaman lazım tabi ki ama sadece suikastçilerin hikayeleriyle ilgileneceksen zaten her AC oyunu bu bağlamda birbirleriyle neredeyse bağlantısız hikayelere sahip. (AC 2, Brotherhood ve Revelations hariç)

Bence gerekmiyor. Ana karakterin hikayesi çok da ilgi çekici değil.3. oyun desmond ile alakalı pek önemli bir şey sunmuyor zaten. Ayrıca ben karaktere bağlanamadım. Karakterin asiliğini vermeye çalışırken aşırıya kaçmışlar. Sana tek önerim AC 1, 2, Brotherhood, Revelations'ı art arda oynaman. AC 1 ve Revelations bağlantılı. Sakın 1'i oynamamazlık etme. Aslında AC 1 neredeyse tüm oyunlarla bağlantılı(yeni çıkanlar hariç).1.oyun seri için çok önemli hikaye bakımından. Hatta seriye en çok etki eden oyun 1.oyundur. Her oyunda en az 1 gönderme oluyor. Bunlar da önemsiz göndermeler değil. Neyse soruna cevap verememişim boş yaptım biraz. AC 3 diğer oyunlardan önce oynanabilir ama diğer oyunlsrı oynayıp oynamayacağınıza karar verin çünkü boş yere direk 3'ten başlamayın.

Evet Desmond'un hikayesi bağlantılı. Seriyi yarım yamalak oynayarak ana hikayeden bir şey anlayamazsın.

3.oyun seriyi anlamak bakımından oynanacak en kötü oyunlardan biridir hikaye yönünde. Tek başına ayrı bir oyun gibi. Oyunda diğer oyunlarla bağlantı yok denecek kadar az. Diğer oyunları oynamayan biri de hikayeyi az çok anlar. Zaten en başta özet gibi bir şey geçiyor. Önceki oyunlar ile geçtiği dönemde çok farklı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı