Assassin's Creed düşük ayarlarda aynı FPS sorunu

KiritoKun09

Hectopat
Daha fazla  
GTX950 aldim. İşlemcim A8 6600K.

Normalde Assasins Creed syndicate oynarken oyun ayarlarini 1920x1080 mediuma aliyorum ekran kartini %99 kullaniyor. 35 40 FPS oynuyorum ama daha yüksek almak istiyorum. Bu yuzden oyun ayarlarini 1360x768 lowa aldim ama bu seferde ekran kartını %50 kullandiği için gene 40 45 FPS aldim arkadaşlar. Bunu nasil duzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam o mimari APU serisi işlemciler biraz sabıkalıydı yani performans açısından pek iyi değillerdi diye biliyorum. O işlemcinin tek çekirdek performansı kendi içerisinde barındırdığı dahili GPU'nun sınırlarını taşıyabilecek kapasitede burası kesin ama orta - üst seviye harici grafik yongalarını ne denli destekler çok emin olamadım şuan.
Oyunlarda farklı ayar kombinasyonlarında işlemciye binen yük farklılıklar gösterebiliyor.
Sen ekran kartı rahatlasın diye bir takım ayarlamalar yaptığında eski ayarlara kıyasla işlemciye daha fazla yük binebiliyor.

Özellikle çözünürlüğü düşürdüğünüzde ekran kare sayısının artmasından ötürü işlemciye daha fazla yük binme durumları olabiliyor, isteği karşılayamayan işlemci hali hazırda tam performans çalışan ekran kartına darboğaz yapabiliyor.

Bu sorunu nasıl aşarım dersen ; Arka planda kaynak tüketen bir uygulama veya sistem kaynaklı görev yoksa tek çaren işlemcinin performansını artırmaktan, saniye başına işlem miktarını yükseltmekten geçiyor. Sen ne kadar yükseltirsen yükselt mimari faktörü zaten verinin nasıl işleneceğini hangi algoritma üzerinde yol yürüyeceğini kökten ilgilendirdiği için hep karşında bir engeldir. Kötü işlemciyi hız aşırtma ne kadar adam eder bunu da pek düşünmedim :)

Harici bir soğutucun da olmadığı için BIOS'dan hazır hız modlarını tercih etmen dışında hiçbir öneride bulunamıyorum haliyle.
İşlemciye en az yük bindiren ve aynı zamanda ekran kartından en fazla verimi alabileceğin ayarları kendin deneyerek görebilirsin, en yüksek FPS hızına öyle ulaşırsın. Çözünürlükten ibaret değil grafik ayarları neticede.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı