Assassin's Creed IV: Black Flag Çözünürlük dolayısıyla oluşan kenar boşlukları

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 8B

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
İyi forumlar. Başlıkta belirttiğim ve alttaki fotoğraftaki gibi çözünürlükten dolayı kenarlarda siyah boşluk kalıyor. Monitörüm 1360x768 fakat 800x600'de oynuyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır? Teşekkür ederim..

usv0q.jpg

Son düzenleme:
Full screen'de mi?
Bir pencere modu var bir de tam ekran boyutunda pencere modu var yani ekranı küçült, kapat simgelerinin ve kenarlıklarının olmadığı.

1366*768 olan senin monitörün mü oyun mu orasını anlayamadım. Açarsan sorunu anladım gibi.

Monitörüm 1360x768. Oynadığım çözünürlük ise 800x600. Tüm AC serilerinde böyle yani onlar hep oluyor çözünürlüklerde fakat bunu düzeltmenin bir yolu var mı diye araştırıyordum.

Bu oyunla alakalı dostum diğer oyunlarıda 800 ile açsan böyle olur. 1024 x 768 en az yapmalısın ki çözünürlük tam ekran olur.

Hangi görüntü formatında.
16:9
16:10
14:9
4:3

Oyunda öyle bir seçenek yok maalesef.

Bu oyunla alakalı dostum diğer oyunlarıda 800 ile açsan böyle olur. 1024 x 768 en az yapmalısın ki çözünürlük tam ekran olur.

Onu da yapıyorum fakat sadece boşluk biraz küçülüyor. Yalnızca 1360x768'de tam oturuyor onda da kasıyor. Ekran kartım sağolsun AC3 mediumda oynatırken AC4'ü lowda oynatamıyor.

Dostum benim masaüstü 9500 gt aynı ekran kartından. Lowda bile kasıyodu. Zaten kasması çok normal. Her neyse şunu bir dene masaüstünden ekran çözünürlüğünü 800 veya 1024 yap sonra oyundada aynısını yap işe yarayabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı