Assassin's Creed Mirage bayağı Assassin's Creed Valhalla olmuş

Belki biliyorsunuzdur yayıncılar AC Mirage'i birkaç gün önce deneyimledi ve görüntü alıp bizimle görüntüler eşliğinde yorumlarını paylaştı. Şöyle bir görüntülere bakayım dedim de tuş dizilimi, parry hareketi, düşman can barı, HUD ekranı, animasyonlar, semboller, oyun tasarımı vs. bildiğimiz AC Valhalla olmuş. Harita tasarımı ise AC Origins'in İskenderiye'si ve çiftlik alanlarına benzemiş. Bunlar köklere döneceğiz demişti fakat en temel şeyler bile AC Valhalla ve Origins tarzıyken nasıl dönecekler? Öte yandan oyunda seviye atlama, ekipman geliştirme vs. de olacak. Dokular ve eşya tasarımları da önceki 3 oyuna benziyor hatta araştırma yapıp birinin kimliğini ortaya çıkardığınızda veya bir yere ilk defa gittiğinizde karşınıza çıkan ekran AC Valhalla ile aynı. Farklı bölgeler olması, "önerilen güç" olması, farklı farklı toplanabilirler olması da AC Valhalla ile aynı.

Hâla daha düşmanlar saldırdığınızda tepki vermiyor ve hatta saldırı animasyonu devam ediyor ama sizi bir anda dağıtıyorlar.

Düşman animasyonları da aynı. Burada bahsedilen neden eskiye dönmediniz değil, neden 1-2 tane olsa da yeni animasyon eklemediniz.

Açıkçası hiçbir beklentim yoktu. Hatta bir ara Ubisoft+ alır beleşe oynarım diyordum fakat Ubisoft+'a 180TL vermeye değecek kadar bile iyi veya farklı gözükmüyor oyun.

Ha erken yargılamak iyi olmaz. Oynamadan daha fazla konuşmayayım. Fakat gördüğüm görüntüler ve duyduğum şeyler pek hoşuma gitmedi arkadaşlar.

Oyunun aslen DLC olacağını fakat sonradan bir yan oyun olduğunu biliyorum fakat köklere dönüş diye pazarlanan bir oyunun da yan oyun bile olsa öncekine bu kadar benzemesi hoş değil.

Sizin düşünceleriniz nedir?

Oyun çok kısa sürede yapıldi asilinda asil Assassin Creed codename redi gelistiyolardi bu sürede gizlilik çok güzel olacak red de
Ama asıl hikayeyi devam ettiren oyun codename hexe olacak Mirage ve red ara oyun gibi dusun yani mirage harita vb görevleri eski oyunları andircak sadece o özel güçler basimin lokinin renkarnesi olduğu için ozel güçleri var kassandra ve ya eviorda olduğu gibi

Belki biliyorsunuzdur yayıncılar AC Mirage'i birkaç gün önce deneyimledi ve görüntü alıp bizimle görüntüler eşliğinde yorumlarını paylaştı. Şöyle bir görüntülere bakayım dedim de tuş dizilimi, parry hareketi, düşman can barı, HUD ekranı, animasyonlar, semboller, oyun tasarımı vs. bildiğimiz AC Valhalla olmuş. Harita tasarımı ise AC Origins'in iskenderiye'si ve çiftlik alanlarına benzemiş. Bunlar köklere döneceğiz demişti fakat en temel şeyler bile AC Valhalla ve Origins tarzıyken nasıl dönecekler? Öte yandan oyunda seviye atlama, ekipman geliştirme vs. de olacak. Dokular ve eşya tasarımları da önceki 3 oyuna benziyor hatta araştırma yapıp birinin kimliğini ortaya çıkardığınızda veya bir yere ilk defa gittiğinizde karşınıza çıkan ekran AC Valhalla ile aynı. Farklı bölgeler olması, "önerilen güç" olması, farklı farklı toplanabilirler olması da AC Valhalla ile aynı.

Hâla daha düşmanlar saldırdığınızda tepki vermiyor ve hatta saldırı animasyonu devam ediyor ama sizi bir anda dağıtıyorlar.

Düşman animasyonları da aynı. Burada bahsedilen neden eskiye dönmediniz değil, neden 1-2 tane olsa da yeni animasyon eklemediniz.

Açıkçası hiçbir beklentim yoktu. Hatta bir ara Ubisoft+ alır beleşe oynarım diyordum fakat Ubisoft+'a 180TL vermeye değecek kadar bile iyi veya farklı gözükmüyor oyun.

Ha erken yargılamak iyi olmaz. Oynamadan daha fazla konuşmayayım. Fakat gördüğüm görüntüler ve duyduğum şeyler pek hoşuma gitmedi arkadaşlar.

Oyunun aslen DLC olacağını fakat sonradan bir yan oyun olduğunu biliyorum fakat köklere dönüş diye pazarlanan bir oyunun da yan oyun bile olsa öncekine bu kadar benzemesi hoş değil.

Sizin düşünceleriniz nedir?

Mirage zaten vallhalanın DLC'si olacakamış o yüzden normal.

Konu içerisindeki bir kaç arkadaşa yazıyorum bu mesajı. Üzerine alınması gerekenler anlar bence. Yazı içerisinde özellikle bu oyunun aslen DLC olduğunu bildiğimi belirtiyorum. Forumda insanlara bu oyunun aslen Valhalla DLC'si olduğunu söyleyen benim zaten. Ya arkadaşlar eğer yazılanları okumayacaksanız boşa yorum yapmayın. Yorumunuzun hiçbir değeri olmuyor çünkü. Gelip bana burada yazdığım şeyi tekrar edecekseniz, bu aslen DLC'ydi zaten diyecekseniz yorum yapmayın. Forumda bir türlü öğrenmedi insanlar. Özellikle bu tarz fikir belirtilen konularda ana mesajı okuyun da cevap yazın. Benim yazdığımı tekrarladığınız zaman mesajınızın bir anlamı olmuyor.

Şu seriye yeni oyun yapmayı bırakmaları lazım. Remastered işini de beceremediler. En mantıklısı eski oyunlara sırasıyla Capcom gibi remake yapmak olacak. Fikir kalmadı artık zorluyorlar böyle para kazanmak için. Kepaze ettiler seriyi para hırsları yüzünden.

Şu seriye yeni oyun yapmayı bırakmaları lazım. Remastered işini de beceremediler. En mantıklısı eski oyunlara sırasıyla Capcom gibi remake yapmak olacak. Fikir kalmadı artık zorluyorlar böyle para kazanmak için. Kepaze ettiler seriyi para hırsları yüzünden.

Hala satıyor yapacak bir şey yok. Bu seri sattığı sürece uvisoft değiştirmez formülü. Far Cry da böyle. Bir kere tuttursa yetiyor 10 yıl aynı oyunu yapması için Ubisoft'un. Neyse şimdi Activision'a da sallayasım varda ona sonra sıra gelir😅

Geri
Yukarı