Assassin's Creed Odyssey FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Vissia

Decapat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,
GTX 1060 6 GB ekran kartı ve i7 8750H işlemci ile yüksek ayarlarda AC Odyssey'de maksimum 35 FPS alabiliyorum. İnternetteki Benchmark testlerinde 50+ FPS gözükmesine rağmen en düşük ayarlarda 60 FPS'i bile zor alıyorum. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Hocam ben yakın zamanda i7-9750H 2.60GHz @ 4.20GHz GTX 1650 4 GB 8 GB 1TB 256 GB laptop alacağım. Undervolt yapacağım ve Yüksek Perfonmans modunda kullanacağım. Ayrıca soğutucu fan devri en üstte olacak. Böyle yaparsam sıkıntı olur mu?

Dostum hiç dokunma dengeli modda kullan h serisi bir işlemci mobil de en güçlü işlemci serisidir, tam randuman alamazsın yoksa.

Normal değerler ekran kartınız bu kadar renderlayabiliyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet ama videodaki benchmark testi ultra ayarlarda yapılmış. Ben o değerleri en düşük ayarlarda anca alabiliyorum.

Dostum hiç dokunma dengeli modda kullan h serisi bir işlemci mobil de en güçlü işlemci serisidir, tam randuman alamazsın yoksa.
Dediğim gibi sorun çıkartır mı? Undervolt ve soğutucu ile serin tutacağım ve 6 ayda bir termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapacağım. Ve yüksek perfonmans modunda kullanacağım. Amacım laptopu serin ve en iyi perfonmansta kullanmak.

Dediğim gibi sorun çıkartır mı? Undervolt ve soğutucu ile serin tutacağım ve 6 ayda bir termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapacağım. Ve yüksek perfonmans modunda kullanacağım. Amacım laptopu serin ve en iyi perfonmansta kullanmak.

Undervolt yaparsan GHz'de düşmen gerekecek yüksek performansa alırsan undervolt değerideki maks GHz değerini alır bu da sana performans kaybı olacaktır yani boşuna yapmış olursun.

Bu da benchmark testi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    599,7 KB · Görüntüleme: 249
Bu da benchmark testi.
Yüksek ayarlarda 35FPS aldığınızı söylemiştiniz, düşük ayarlarda 30FPS aldığınızı değil. MSi Afterburner ile oyun içi kaynak kullanımlarınızı gösterirseniz sorunun kaynağını anlayabiliriz. Oyun içerisinde ekran kartınız ve işlemciniz kaç Mhz ile çalışıyor?

Yüksek ayarlarda 35FPS aldığınızı söylemiştiniz, düşük ayarlarda 30FPS aldığınızı değil. MSi Afterburner ile oyun içi kaynak kullanımlarınızı gösterirseniz sorunun kaynağını anlayabiliriz. Oyun içerisinde ekran kartınız ve işlemciniz kaç Mhz ile çalışıyor?

Sanırım bahsettiğiniz değerler bunlar.

Dosya Ekleri

• Adsız-min.jpg
    Adsız-min.jpg
    402,4 KB · Görüntüleme: 252
Sanırım bahsettiğiniz değerler bunlar.
Eğer en üstteki değer GPU ise sorun bu, ekran kartınız frekans düşürmüş tam hızında çalışmıyor. Ancak eğer GPU değil GPU1 değeriyse bu durum değişebilir, emin olmak için sadece GPU Usage değerlerini öğrenin.

Intel HD Graphics aktif mi? Sanırım sıkıntıya o sebep oluyor.
Eğer en üstteki değer GPU ise sorun bu, ekran kartınız frekans düşürmüş tam hızında çalışmıyor. Ancak eğer GPU değil GPU1 değeriyse bu durum değişebilir, emin olmak için sadece GPU usage değerlerini öğrenin.

GPU1 değeri ama Afterburner uygulamasında yalnızca GPU seçeneğini bulamadım 1 ve 2 olmak üzere ayrı ayrı var ve 2 olan sanırım HD Graphics kartı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 254
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı