Assassin's Creed Odyssey sarmadı

Oyun keşif tabanlı, seviye atlama zorunluluğu hissediyorsan oyunu yanlış oynuyorsun demektir. Belki de tarzın değildir.
Gez, keşfet, item bul-geliştir üzerine ki ilk bir saatte zaten ilk mapten çıkamıyorsun. Diğer haritaları görmemiş bile arkadaş sanırım.

Ayrıca her oyun herkese hitap edecek diye bir durum söz konusu değil elbet.

Değil derken? Revelations'a kadar hikaye bağlantılı (Altair, Ezio) Desmond'ın hikayesi. AC3'de bile Desmond var hatta ama kontrol ettiğimiz Connor yeni bir suikastçı ondan yeni hikaye. Tüm oyunları bitirip %100 yaptım nasıl değil bunu anlamadım, çok ilginç. 😅

Son düzenleme:
İlk defa bir Assassin's Creed oyunu oynamak için Odyssey indirdim ve oyunun ilk 1 saatinde fena sıkıldım. Oyun sanki hikayeli Metin2 gibi bir şey. Sürekli level atlamak gerekiyor fakat bu tarz oyunları eskiden severdim. Açıkçası şimdi hiç sevmiyorum. Merak ettiğim şey diğer Assassin's Creed oyunları da aynı mı?

Benim de ilk AC oyunum ve soluksuz bitirdim zevk meselesi beğenmemenize üzüldüm.

Oyun açık dünyası için oynanır zaten. 33 saate geldim, oyun tekrar ediyor ama yeni atmosfer ve mekanlar görmek beni cezbediyor.

Söylediğin oyunlarda da yan görevlere boğulmuş mu yoksa çoğunlukla ana hikayeye mi odaklı? Çünkü Odyssey'de o kadar fazla yan görev var ki ana görev ne onu unuttum.

Rahatlıkla oynayabilirsin hikaye odaklı.
Yan görevler haritada çıkan ufak etkinlikler oluyor. Seni zorlamıyor yapman için.

Yeni konular

Geri
Yukarı