Assassin's Creed Odyssey ve Origins FPS düşmesi

haqanss

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Sistem Özellikleri:
16 GB 3200 MHz RAM
Ryzen 5 1600 14nm
1660 Ti Ventus XS
Özellikle AC Odyssey ve AC Origins'te anlık FPS droplar yaşıyorum ve bu çok sık oluyor. Afterburner'dan kontrol ettim bir anda işlemci kullanımı %90 alara çıkıp GPU kullanımı %80'lere düşüyor ve FPS 75'ten 60 düşüp görüntü takılıyor. Daha önce 750 Ti takılıydı 30 FPS oynuyordum ve drop olmuyordu. Ekran kartıyla ilgili tüm testleri vs yaptım hiçbir sıkıntı bulamadım. Driverlar güncel. Oyunları Epic Games'ten satın aldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem Özellikleri:
16 GB 3200 MHz RAM
Ryzen 5 1600 14nm
1660 Ti Ventus XS
Özellikle AC Odyssey ve AC Origins'te anlık FPS droplar yaşıyorum ve bu çok sık oluyor. Afterburner'dan kontrol ettim bir anda işlemci kullanımı %90 alara çıkıp GPU kullanımı %80'lere düşüyor ve FPS 75'ten 60 düşüp görüntü takılıyor. Daha önce 750 Ti takılıydı 30 FPS oynuyordum ve drop olmuyordu. Ekran kartıyla ilgili tüm testleri vs yaptım hiçbir sıkıntı bulamadım. Driverlar güncel. Oyunları Epic Games'ten satın aldım. Yardımcı olursanız sevinirim.
750TI İle oynarken olmuyor ve 1660TI ile oluyorsa büyük ihtimal işlemci darboğaz yaptığı için.

Attığım fotoğraflarda AC ORİGİNS benchmark skorlarını var.Grafikte sarı olan anlarda bir anda işlemci kullanımı yüzde 90lara çıkarak fps dropları görüyorum. Bu arada Shadow Of The Tomb Raider benchmark testi yaptım. Cpu kullanımı %40 larda fps 70 civarlarında seyretti ve droplanma hiç olmadı. İşlemci darboğazı ise neden Shadow Of The Tomb Raider da olmadı anlayamadım.

Dosya Ekleri

• aşırı yüksek.jpg
    aşırı yüksek.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 31
  • cok yüksek.jpg
    cok yüksek.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 29
  • normal.jpg
    normal.jpg
    74,3 KB · Görüntüleme: 45

Yeni konular

Geri