Assassins Creed Origins çöküyor

Hx of Caingorn

Centipat
Makaleler
1
Asassins Creed originsi daha önceden almıştım ve o zamanda bu hatayla karşılaşmıştım ama bir süre sonra düzeldi. Ama şimdi yine oluyor. Aynı görseldeki gibi hata veriyor.

Dosya Ekleri

• unknown (9).png
    unknown (9).png
    13,5 KB · Görüntüleme: 27
Asassins Creed originsi daha önceden almıştım ve o zamanda bu hatayla karşılaşmıştım ama bir süre sonra düzeldi. Ama şimdi yine oluyor. Aynı görseldeki gibi hata veriyor.
AC Origins, Odyssey ve Valhalla genel olarak böyle problemli oyunlar. Mesela bende AC Valhalla'da ne zaman screenshot alsam çökerdi. AC Odyssey ise bazen donuyor ve kapat aç yapana kadar düzelmiyor. Ne kadar sıklıkla çöküyor bu arada? Dosya doğrulaması yaptınız mı?

AC Origins, Odyssey ve Valhalla genel olarak böyle problemli oyunlar. Mesela bende AC Valhalla'da ne zaman screenshot alsam çökerdi. AC Odyssey ise bazen donuyor ve kapat aç yapana kadar düzelmiyor. Ne kadar sıklıkla çöküyor bu arada? Dosya doğrulaması yaptınız mı?
Hocam genelde bu kuş ile bakarken fps düşüyor ve genelde o zaman çöküyor.Oyunu kastıracak birsey yapmadıkça çökmüyor genelde.Dosya doğrulaması yapmadım deneyeceğim şimdi ama olacağını zannetmiyorum.

Bende çökme, kasma vb. Olmuyordu ama ekran kartım 78,79 derecede çalışıyordu. üstelik oyunun görevleri fazlasıyla zor geldi bana. Sırf o yüzden dün sildim. Soruna cevabım olarak, oyunun sorunu. Çok fazla npc animasyonları var ve optimizasyonu tam olmamış gibi.

Optimizasyon konusunda bana göre en kötüsü Origins en iyi sayılacak ise Valhalla Odyssey ise Origins'den biraz daha iyi optimizasyon var iken Vallhalla'dan daha kötü bir optimizasyona sahip.

Bu oyunlar genel olarak sıkıntılı oyunlar Odyssey ve Origins Ryzen 5 5600 ve RX 5600XT ile oynuyorum DX11 kullandıkları için bir de optimizasyon özürlü oyunlar olduğundan dolayı sistem hem zorlanıyor hem de çok fazla isiniyor işlemcim sıvı soğutma kullanıyorum Odyssey ve Origins işlemci 70 derece çıkıyor sadece bu 2 oyunda boyle diğer oyunlarda Max 60 derece kalıyor.

Origins Vulkan yaması atmadığım sürece oyundaki takılma geçikme sorunları yaşıyorum ancak Vulkan yaması attığım zaman hem FPS yükseliyor hem de oyun yağ gibi akıyor.

Yani anlayacağiniz bu oyunlar sıkıntılı oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı