Assassin's Creed oynama sirasi

Eren.Bayram.

Hectopat
Arkadaşlar assasin Valhalla Origins ve Syndicate'e sahibim, Odyssey'i de Game Pass'den oynarim diye dusunuyorum fakat cok daha fazla oyunu oldugunu biliyorum.
Sirayla oynayip oynamamam gereken oyunlari yazar misiniz? Hikayeleri baglantili mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
odyssey > origins > valhalla > 1. oyun > 2. oyun > brotherhood > revelations > black flag > rogue > 3. oyun > unity > syndicate.

İlk 3 oyunu atlayabilirsin.
yazdığınız sıra mı yoksa güzelden kötüye doğru mu hocam?
ilk 3 oyun derken 1. oyun falan onların adı ne diye geçiyor

Syndicate'yi bağımsız tutarak Origins'i Valhalla'dan önce oynamanız öneririm, Hidden Ones'ın kökenini anlatıyor çünkü Origins'de.
Origins ve valhallaya sahibim, oddysey i de bunlardan sonra gamepass den oynarım

yazdığınız sıra mı yoksa güzelden kötüye doğru mu hocam?
ilk 3 oyun derken 1. oyun falan onların adı ne diye geçiyor
Assassin's Creed > Assassin's Creed II > Asssassin's Creed: Brotherhood > Asssassin's Creed: Revelations > Assassin's Creed IV: Black Flag > Assassin's Creed: Rogue > Assassin's Creed III > Assassin's Creed: Unity > Assassin's Creed: Syndicate.

Yazdığınız sıra mı yoksa güzelden kötüye doğru mu hocam?
İlk 3 oyun derken 1. oyun falan onların adı ne diye geçiyor.

Origins ve Valhalla'ya sahibim, Odyssey'i de bunlardan sonra Game Pass'den oynarım.

Odyssey'i oynayalı çok oldu diğer oyunlara gönderme yoktu yanlış hatırlamıyorsam yani herhangi bir zamanda oynanabilir zaten Brotherhood'un kuruluşunun öncesinde geçiyor oyun ayrıca serinin diğer oyunlarına da bakmak isterseniz Rogue'i Unity'den önce,Rogue'dan önce de AC 3 oynamanızı tavsiye ederim.

AC1'i oynamasanızda olur, Ezio Trilogy'de zaten özet şeklinde görüyoruz.

Ezio'nun hikayesi;
  • AC2
  • AC Brotherhood
  • AC Revelations
Altaki liste çıkış sırasına göre değil, olayların ilerleyiş sırasına göre sıraladım böyle oynarsan daha iyi olur.
  • AC Rogue
  • AC Unity
  • AC 3
Black Flag kalıyor onu da Rogue'den önce ya da AC3'ten sonra oynarsın, bir bağlantı olduğunu hatırlamıyorum. (çok önceden oynamıştım bağlantısı varsa düzeltirsiniz)

Çıkış sırasına göre oynarım diyorsan, bu şekilde;
  • AC3
  • Black Flag
  • Rogue
  • Unity

AC Syndicate yukarıdakilerle bağlantılı değil istediğin zaman oynarsın.
AC Liberation'ı oynamasanda olur.

Son 3 oyunuda kafana göre oynayabilirsin, ama tavsiyem önce Origins'i oynaman daha sonrasında oynamakta zorluk çekebilirsin.

AC Odyssey'in legacy of the first Blade DLC'si ile AC Origins arasında bir gönderme var.
AC Vallhala'da, AC Odyssey'deki karakterimiz Kassandra'yı görüyoruz.

AC1'i oynamasanızda olur, Ezio Trilogy'de zaten özet şeklinde görüyoruz.

Ezio'nun hikayesi;
  • AC2
  • AC Brotherhood
  • AC Revelations
Altaki liste çıkış sırasına göre değil, olayların ilerleyiş sırasına göre sıraladım böyle oynarsan daha iyi olur.
  • AC Rogue
  • AC Unity
  • AC 3
Black Flag kalıyor onu da Rogue'den önce ya da AC3'ten sonra oynarsın, bir bağlantı olduğunu hatırlamıyorum. (çok önceden oynamıştım bağlantısı varsa düzeltirsiniz)

Çıkış sırasına göre oynarım diyorsan, bu şekilde;
  • AC3
  • Black Flag
  • Rogue
  • Unity

AC Syndicate yukarıdakilerle bağlantılı değil istediğin zaman oynarsın.
AC Liberation'ı oynamasanda olur.

Son 3 oyunuda kafana göre oynayabilirsin, ama tavsiyem önce Origins'i oynaman daha sonrasında oynamakta zorluk çekebilirsin.

AC Odyssey'in legacy of the first Blade DLC'si ile AC Origins arasında bir gönderme var.
AC Vallhala'da, AC Odyssey'deki karakterimiz Kassandra'yı görüyoruz.
Bu yorum gerçekten en iyisi oldu, teşekkür ederimm.

Geri
Yukarı