Assassin's Creed oyunlarının birbiri ile bağlantısı nedir?

mustafa777

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben AC oyuncusuyum ama karışık oynadım. İlk oynadığım oyun Unity idi ondan sonra Origins oynadım. Bunu saymayalım ve ondan sonra AC 3 ve AC Syndicate oynadım. 3'ü anladım ama Syndicate'i uzun bir ara verdiğimden dolayı anlamadım. Onu tekrar oynayacağım. Bunu da geçtim şimdi Ezio üçlemesine başladım. AC 2 bitmek üzere. Ondan sonraki 2 Ezio oyununu da oynayacağım ama ben şöyle bir karar almıştım: Seriye tekrar baslama kararı aldım ama sonra uzun süreceği için gerek duymadım. Ezio üçemesinden sonra diğerkinlerin bağlantısı var mı? Gerek var mı tekrar başlamaya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben AC oyuncusuyum ama karışık oynadım. İlk oynadığım oyun Unity idi ondan sonra Origins oynadım. Bunu saymayalım ve ondan sonra AC 3 ve AC Syndicate oynadım. 3'ü anladım ama Syndicate'i uzun bir ara verdiğimden dolayı anlamadım. Onu tekrar oynayacağım. Bunu da geçtim şimdi Ezio üçlemesine başladım. AC 2 bitmek üzere. Ondan sonraki 2 Ezio oyununu da oynayacağım ama ben şöyle bir karar almıştım: Seriye tekrar baslama kararı aldım ama sonra uzun süreceği için gerek duymadım. Ezio üçemesinden sonra diğerkinlerin bağlantısı var mı? Gerek var mı tekrar başlamaya?

Son gelen 4 oyunun (Mirage, Valhalla, Odyssey, Origins) devam oyunu olarak bir bağlantısı olmasa da karakterler bakımından ve biraz hikaye olarak bağlantı var (Origins hariç)
AC Valhalla'da Kassandra'yı (AC Odyssey MC'si) ve Basim'i (AC Mirage MC'si) görüyoruz
. Diğer oyunlar hakkında fikrim yok.

Ezio üçlemesi dışında geçmiş zaman hikayeleri açısından oyunların birbiriyle bi' bağlantısı yok, her oyunda oynanan ata farklı. Modern zaman hikayesi açısından da yine Ezio üçlemesi dışında sadece RPG üçlemesinin direkt birbiriyle bi' bağlantısı var ve birbirinin devamı niteliğindeler.

Son 4'lü var onları ayrı oynayacağım ama Ezio üçlemesini oynamadan önce AC3 oynadım, buna tekrardan başlamama gerek var mı üçlemeden sonra?
İleride kafanıza eserse veya canınız isterse yeniden oynayabilirsiniz. Onun dışında Ezio üçlemesi bittikten sonra illa 3'e tekrardan başlamanıza gerek yok, hikayede anlatılmak isteneni kendi içinde her türlü anlarsınız. @mustafa777

Son düzenleme:
Ezio üçlemesi dışında geçmiş zaman hikayeleri açısından oyunların birbiriyle bi' bağlantısı yok, her oyunda oynanan ata farklı. Modern zaman hikayesi açısından da yine Ezio üçlemesi dışında sadece RPG üçlemesinin direkt birbiriyle bi' bağlantısı var ve birbirinin devamı niteliğindeler.

Son 4'lü var onları ayrı oynayacağım ama Ezio üçlemesini oynamadan önce AC 3 oynadım buna tekrardan başlamama gerek var mı üçlemeden sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı