Assassin's Creed: Unity bir anda donup oyunun kapanması

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Başlıkta da belirttiğim gibi Assassin's Creed: Unity oynarken ekran bir anda donuyor sonra kendi kendine kapanıyor sadece Assassin's Creed için olsa yine Black Desert Online oynarken de aynı problemi yaşadım.

Sistemim:

Xeon X5460 3.63GHz.
ASUS STRIX GTX 960.
6 GB DDR3 667MHz RAM.
ASUS P5G41T-M LX anakart.

Dedim ekran kartına çok mu yükleniyorum silent modda da yine aynı problemi yaşadım o zaman işlemcide dedim 3.16'ya geri düşürdüm tekrar aynı sorunu yaşadım.
Ekran kartı ayarlarım:

Adsız.png

Donanımla falan alakası yok, o nasıl bir overclock? Böyle bir overclock'un stabil olmasının imkanı yok. Overclock yüzünden kapanıyor. Gaming Mod'a alın, ayrıca işlemciye de overclock yaptıysanız eski haline getirin. Core Temp yükleyip, işlemciye ve ekran kartına stabilite testi yaparken(ekran kartı için FurMark, işlemci için Prime95 blend mode.) sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Donanımla falan alakası yok, o nasıl bir overclock? Böyle bir Overclock'un stabil olmasının imkanı yok. Overclock yüzünden kapanıyor. Gaming Mod'a alın, ayrıca işlemciye de overclock yaptıysanız eski haline getirin. Core temp yükleyip, işlemciye ve ekran kartına stabilite testi yaparken(ekran kartı için FurMark, işlemci için Prime95 blend mode.) sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Ekran kartını normalde öyle kullanmıyorum zaten normal ayarlarda kullanıyorum genellikle. Açıklamada da yazdım silent modda da kapanıyor ve neredeyse 1 aydır işlemciyi 3.63 ile kullanıyorum bir sorun yaşamamıştım sıcaklık değerleri ise normal.

Adsız2.png

Buyrun.

Dosya Ekleri

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    69,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Gaming Mod'da ekran kartı stabil çalışıyor demek ki. Şimdi de Prime95 Blend Mode testini yapabilir misiniz? Eğer herhangi bir kutucukta "Worker Stopped" yazısı yazıyorsa bildirin lütfen.

Gaming Mod'da ekran kartı stabil çalışıyor demek ki. Şimdi de Prime95 blend mode testini yapabilir misiniz? Eğer herhangi bir kutucukta "worker stopped" yazısı yazıyorsa bildirin lütfen.

Adsız3.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı