Assassin's Creed Valhalla 174 TL'ye alınır mı?

imsena

Picopat
Makaleler
4
Epic Games'te 174 TL büyük ihtimalle indirimden sonra zam gelecek oyuna. Hem oyunu kaçırmamak adına hem de İskandinav temasını sevdiğimden ötürü almayı düşünüyorum. Bu fiyata alınır mı? Ne dersiniz?

Epic Games'te 174 TL büyük ihtimalle indirimden sonra zam gelecek oyuna. Hem oyunu kaçırmamak adına hem de iskandinav temasını sevdiğimden ötürü almayı düşünüyorum. Bu fiyata alınır mı? Ne dersiniz?

Ben şahsen mısır temasını çok sevdiğim için Origins almıştım. Oyunu çok seveceğimi düşündüm ama 1.5 saat sonra oyunu iade ettim. Hiç sarmadı beni. Bu arada ingilizceniz yoksa almayın çünkü oyun Türkçe desteklemiyor. Ama valhallada destekliyor olabilir. Bir araştırın derim.

Ben şahsen mısır temasını çok sevdiğim için Origins almıştım. Oyunu çok seveceğimi düşündüm ama 1.5 saat sonra oyunu iade ettim. Hiç sarmadı beni. Bu arada ingilizceniz yoksa almayın çünkü oyun Türkçe desteklemiyor. Ama Valhalla'da destekliyor olabilir. Bir araştırın derim.

C1 seviyesinde ingilizcem var dil yönünden sıkıntı yok ta oyun alınır mı? Onu sordum. Arti eksi yönlerini merak ediyorum.

C1 seviyesinde ingilizcem var dil yönünden sıkıntı yok ta oyun alınır mı? Onu sordum. Arti eksi yönlerini merak ediyorum.

Hemen açıklayayım.

+ Yönleri.
Oyun eski dönemlerin ülkelerinde geçtiği için (antik mısır, iskandinavya vs) meraklısına gider. Grafik bakımından oyun bayağı bir başarılı. Çok ingilizcem olmadığından hikayeye yorum yapamayacağım ama eminim ki oda çok iyidir.

- Yönleri.
Oyunun mekanikleri bana çok sıradan geldi. Mesela zıplama. Tamam bütün oyunlarda space zıplamadır ama oyunu hissetmek için space yetmiyor. Shift+space gibi oyuncuyuda o an zorlayabilecek şeyler lazım bence. Çünkü antik şehirlerden çıkıyoruz dağdan taştan zıplıyoruz ama yapmamız gerek tek şey 1 space. En azından bu benim yorumum. Bazılarını space yeterli gelebilir.

AC serisinden kopuk bir oyun açıkçası. Ama görsel kalite oynanış bakımından tatmin eder her türlü ben bunu AC olarak alacağım diyorsan Valhalla'dan uzak dur ayrı bir oyun gibi düşünüp al.

Devasa ama bomboş bir harita, klasik AC oynanışı, vasat hikaye, sağlam grafik. Oynanır ama kimisini tatmin etmeyebilir. İskandinav mitolojisine olan ilgim sebebiyle alıp oynamıştım. Pişman mıyım derseniz hayır, bence oynanabilir bir oyun. Özellikle tema seviliyorsa.

Geri
Yukarı