Assassin's Creed Valhalla düşük FPS veriyor

Xperiaxz1

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Biomdcl eng
Merhaba, oyunu geçen hafta Ubisoft üzerinden satın aldım. Pişman oldum. Daha önce Odyssey oynamış ve keyif almıştım. Anlamadığım şey şunlar... Odyssey eski oyun olmasına rağmen Valhalla'nın grafikleri nasıl kötü olur. Karakter çizimi rezalet. Zemin ve ağaç çizimleri berbat. Arkadaşlar diyebilir sistemin eski, bence değil. 2018 yılında çıkan oyunu Very high ayarlarda 70 75 FPS oynayabiliyorken 2020 ylında grafikleri rezalet olan oyunu 45 50 FPS'lerde oynamak nedir? GTA 5 2013 yılında çıkmış ama yemin ederim GTA 5 grafik kalitesi her türlü tokatlar. Resident Evil Village problemsiz. Metro Exodus oynadım sıkıntı yok. Ubisoft kazığı olmuş. Bir daha oyunlara para vermeyi düşünmüyorum özellikle Ubisoft ve EA için bu geçerli.
Not: Oyunlarım hepsi markettir.
Sistemim MSI i5 10300H 1660 Ti 90W 16 GB 144 Hz.

Son düzenleme:
Dostum ilginç bir sorunun var. Valhalla ve odyyseyi arka arkaya yeni bitirdim. Valhallanım grafikleri asla kötü değil oldukça iyi. Senin ayarlarında bir sorun olabilir. RTX3070 ile 2K Ultra'da %0.1 FPS 48 FPS alıyorum. Ortalam FPS oranı da 70.
Valhala 1.5.0 bitirdin 1.3.0 hangisi. 1.3.0 da benimde sorunum yoktu 60-80 fps alıyordum 1.5.0'dan sonra ne oldu ise oldu.
Dostum ilginç bir sorunun var. Valhalla ve odyyseyi arka arkaya yeni bitirdim. Valhallanım grafikleri asla kötü değil oldukça iyi. Senin ayarlarında bir sorun olabilir. RTX3070 ile 2K Ultra'da %0.1 FPS 48 FPS alıyorum. Ortalam FPS oranı da 70.
Hocam 1.3.0 versiyonunda benimde fps değerim 80 idi. Ama 1.5.0 da 40 düştü. Sen hangi versiyonda oyunu bitirdin.

Valhala 1.5.0 bitirdin 1.3.0 hangisi. 1.3.0 da benim de sorunum yoktu 60-80 FPS alıyordum 1.5.0'dan sonra ne oldu ise oldu.

Hocam 1.3.0 versiyonunda benim de FPS değerim 80 idi. Ama 1.5.0 da 40 düştü. Sen hangi versiyonda oyunu bitirdin.

Şu an hâlâ yüklü ve en güncel sürümde sıkıntı yaşamıyorum daha bitireli 2 gün oldu zaten 1.5.0 sürümü.

Merhaba,

Aynı sorunu bende yaşıyordum ve şu şekilde çözdüm;

Görüntü ayarları kısmında grafik sekmesi de olabilir, orada bir fps ayarı var istediğin fps te sabit tutarak görüntü ayarlarını değiştiriyor oyun içinde. Ben sabit 60 olarak ayarladım ve sabit 60 fps olarak oynuyorum.

1660 Ti bence bu oyun için yeterli bir ekran kartı fakat oyunda sürekli çökme sorununu hala çözebilmiş değiller mutlaka optimizasyon sorunu da vardır.

Sistemim: Ryzen5 3500x Gigabyte 1660 Super 6 GB OC

Merhaba,

Aynı sorunu bende yaşıyordum ve şu şekilde çözdüm;

Görüntü ayarları kısmında grafik sekmesi de olabilir, orada bir FPS ayarı var istediğin FPS'te sabit tutarak görüntü ayarlarını değiştiriyor oyun içinde. Ben sabit 60 olarak ayarladım ve sabit 60 FPS olarak oynuyorum.

1660 Ti bence bu oyun için yeterli bir ekran kartı fakat oyunda sürekli çökme sorununu hala çözebilmiş değiller mutlaka optimizasyon sorunu da vardır.

Sistemim: Ryzen 5 3500X Gigabyte 1660 Super 6 GB OC

Not: Görüntü ayarları kısmını araştırırken buldum bu ayarı şu an iş yerinde olduğumdan dolayı tam olarak hatırlayamadım hangi ayardı. Dilersen akşam sana tek tek ayarlarımı ve o kısmı atabilirim. Ayrıca oyun 40 GB olarak Epic Games üzerinden indiriliyor oradan satın aldıysan. Sonrasında toplam 80 GB güncelleme aldığından dolayı Ubisoft üzerinden indiriliyor.

Not: Görüntü ayarları kısmını araştırırken buldum bu ayarı şu an iş yerinde olduğumdan dolayı tam olarak hatırlayamadım hangi ayardı. Dilersen akşam sana tek tek ayarlarımı ve o kısmı atabilirim. Ayrıca oyun 40 GB olarak Epic Games üzerinden indiriliyor oradan satın aldıysan. Sonrasında toplam 80 GB güncelleme aldığından dolayı Ubisoft üzerinden indiriliyor.
O ayarı biliyorum. Denedim. Açık dünyada sorun yok ama şehir ve savaşlarda 40 düşüyorum.3060 ti bir kartla 40 fps de oyun oynamak zevk vermiyor. Oyunu Ubisoftan aldım.

Demek ki herkes de aynı sorun yok. Yani bunun içinde PC format atmak istemiyorum. Diğer oyunlarda bir sorun yok.

Demek ki herkes de aynı sorun yok. Yani bunun içinde PC format atmak istemiyorum. Diğer oyunlarda bir sorun yok.

Sistemim: AMD Ryzen 5600X.
Gigabyte RTX3070 Gaming OC.
AMD B550 Tomahawk.
8x8X8 3600 MHz CL16 RAM.
O ayarı biliyorum. Denedim. Açık dünyada sorun yok ama şehir ve savaşlarda 40 düşüyorum. 3060 Ti bir kartla 40 FPS de oyun oynamak zevk vermiyor. Oyunu ubisoftan aldım.

Bende dying ligt 2 de bu sorunu yaşıyorum. Kekemelik tutuyor bazen 17 FPS düşüyor 10 dakikada bir.

Geri
Yukarı