Assassin's Creed Valhalla Epic Games'te 107,60 TL

Konudan bağımsız dönen tartışma aşırı saçma, oyunun iyi mi kötü mü olduğuna yönelik belirtilen kriterler de ayrı saçma. Bir oyunun iyi mi yoksa kötü mü olduğunu ne belirler söyleyeyim mi? Kişinin kendi fikri. Kimisi oyun çok tekrar ettiği için sevebilir, kimi de deli gibi kastığı için sevebilir. Kimse de tutup bunu eleştiremez, neden seviyorsun kötü, veyahut neden sevmiyorsun iyi vs. Şunu bir türlü anlayamadı bizim toplumumuz, zevkler ve renkler tartışılmaz! Çok basit. Kendi fikrimi de belirteyim bari, Valhalla'yı ben de keyif alarak oynadım, ancak bu demek değil ki sevmeyen birine hesap soracağım. Sadece sevmediği kısımlarda hatalı bir şey söylediyse o tartışılır, üstüne konuşulur.

Bu arada DLC'leri en alınmayacak oyun Valhalla arkadaşlar benden söylemesi. Ubi oyunlarının DLC'leri eskiden hem çok iyi olur hem de ana hikayeye hizmet ederdi ama Valhalla bildiğiniz filler. Öğrenmeseniz de kaybedeceğiniz zerre bir şey yok. Season Pass ile gelen wrath of the druids ve Siege of Paris toplamda 15 saat gibi kısa bir oynanış eklerken ne size yeni bir hikaye anlatıyor ne de yeni bir şeyler sunuyor. Üstelik aynı nane dawn of ragnarök içinde geçerli. O da 15 saat sürüyor ve yine öğrenmeseniz hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz başka bir para tuzağı. Ubi Valhalla da iyice MMO mantığını benimsediğinden DLC'leri de sakız gibi uzatmış ve içini boşaltmış.

Şahsen almayı düşünen arkadaşlara sadece ana oyunu öneriyorum. Zaten Epic de kupon vs 1 ay sonra verir. Valhalla ana oyunun yanına başka güzel oyunları da uyguna ekleyebilirsiniz.

Evet. Valhalla gayet iyi bir oyun.

Valhalla son aclere göre iyi. Ama döneminin en iyilerinden? Şimdi bahsettiğin dönemi kelimesini ne kadar açarsam açayım AC Valhalla ortalamanın sadece bir tık üstü olabilecek kalitede. Ben 3 yıllık süreçte düşündüm. 2019 ile 2022 arasında çıkan oyunlara bakınca Valhalla'nın ne kadar meh kaldığını anlıyosun.

Tüm AC oyunlarını defalarca oynamış biri olarak AC Valhalla fiyaskodur. Kendi satış rakamı zaten etmez bana sorarsanız 107TL eder mi? Eğer Odyssey'i oynamadıysanız eder. Ama Odyssey'i oynadıysanız Valhalla'dan sıkılırsınız aynı Origins'te olduğu gibi. Altında kalıyor çünkü çeşitlilik fazla diyorlar ama o fazla olan şeyler hep aynı şeyler. Viking temasını sevdiğim halde hem de böyle bir oyun nasıl sarmaz?

AC Odyssey'i Epic'de 60TL indirim kupuyla saf halini 20TL ye almıştık. Belki de bu kadar ucuza alınabilecek tek oyundu. Valhalla'ya Odyssey bitirildiyse verilecek en fazla para da şahsi fikrime göre bu kadardır.

Geri
Yukarı