Assassin's Creed'e nereden başlanmalıdır?

RioEsquire

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Assassin's Creed oynamak istiyorum ama bazi oyunlari kotu oynamaya gerek yok diyorlar. Hangi oyunlarini oynamaliyim sizce? Ezio hikayesi farkliymis sanirim yardimci olursaniz sevinirim, ona göre alayim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba Assassin's Creed oynamak istiyorum ama bazi oyunlari kotu oynamaya gerek yok diyorlar. Hangi oyunlarini oynamaliyim sizce? Ezio hikayesi farkliymis sanirim yardimci olursaniz sevinirim, ona göre alayim.

Assassin's Creed 1'de hikaye iyi değil ve mekanikler kötü AC 2'de ise sağlam bir hikaye ve oyunu daha iyi anlatan mekanikler var bence direk 2'den başlanmalı.

Geçen bir yerde görmüştüm Ubisoft desteğini AC: 2, AC: Brotherhood ve AC: Revelations'dan desteğini kesmiş gibi bir şey okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

Oyunlar çok eski, bence hikayeyi izleyip veya özetini dinleyip son üçlemeden devam edin.

Kanka teşekkür ederim bunu arıyordum işte Ezio karakterinin ayri hikayesi varmis ben de sadece bunu oynamak istiyorum.
Assassin's Creed serisinde birçok suikastçı var, ancak üçlemesi olan tek karakter sadece Ezio.

Ezio üçlemesinin son oyunu, yani AC: Revulations'tan sonra AC: 3 ve 4 geliyor. Bu iki oyunda kontrol ettiğimiz üç karakter, Connor Kenway, Haytham Kenway ve Edward Kenway de akraba. AC 3'te birkaç saat Haytham'ı, sonra onun oğlu Connor'ı kontrol ediyoruz. AC: 4'te ise Connor'ın dedesi ve Haytham babası Edward'ı kontrol ediyoruz.

Kısacası ayrı hikayesi olan tek karakter Ezio değil. AC serisindeki bütün oyunlar AC evrenine önemli şeyler katıyor.
  • Assassin's Creed
  • Assassin's Creed 2
  • Assassin's Creed Brotherhood
  • Assassin's Creed Revulations
  • Assassin's Creed 3
  • Assassin's Creed 4
  • Assassin's Creed Unity
  • Assassin's Creed Rogue
  • Assassin's Creed Syndicate
  • Assassin's Creed Origins
  • Assassin's Creed Odyssey
  • Assassin's Creed Valhalla
Bu sıra ile oynayabilirsiniz.

Assassin's Creed serisinde birçok suikastçı var, ancak üçlemesi olan tek karakter sadece Ezio.

Ezio üçlemesinin son oyunu, yani AC: Revulations'tan sonra AC: 3 ve 4 geliyor. Bu iki oyunda kontrol ettiğimiz üç karakter, Connor Kenway, Haytham Kenway ve Edward Kenway de akraba. AC 3'te birkaç saat Haytham'ı, sonra onun oğlu Connor'ı kontrol ediyoruz. AC: 4'te ise Connor'ın dedesi ve Haytham babası Edward'ı kontrol ediyoruz.

Kısacası ayrı hikayesi olan tek karakter Ezio değil. AC serisindeki bütün oyunlar AC evrenine önemli şeyler katıyor.
  • Assassin's Creed
  • Assassin's Creed Brotherhood
  • Assassin's Creed Revulations
  • Assassin's Creed 3
  • Assassin's Creed 4
  • Assassin's Creed Unity
  • Assassin's Creed Rogue
  • Assassin's Creed Syndicate
  • Assassin's Creed Origins
  • Assassin's Creed Odyssey
  • Assassin's Creed Valhalla
Bu sıra ile oynayabilirsiniz.