Assetto Corsa açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

MemoXs

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus
RTX 3050
İ5 12500H
8gb DDR5 4800mhz ram
Meslek
Öğrenci
RAM
8GB DDR3
Ekran kartı
1050 Tİ STRİX
Anakart
M5A97 R2.0
İşlemci
AMD FX8320
Oyunu oyna tuşuna basıyorum ve oynanıyor olarak gözüküyor fakat ekrana oyun gelmiyor belirttiğiniz Process Monitor log dosyası.
Oyun Steam'den.
Logfile.zip

Son düzenleyen: Moderatör:
Gpu tweak ıı kaldırdım şimdi bilgisayarı yeniden başlatıp deneyeceğim.

hata raporunda belirtilen dll dosyasını internetten indirip system32 klasörüne attım sonuç

Dosya Ekleri

• 16592756212187350177176013725507.jpg
    16592756212187350177176013725507.jpg
    87,2 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bize danışmadan kendi yöntemlerinizi uygularsanız böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor. DLL'de bir sorun olsaydı biz öncesinde size söylerdik zaten.

Onarım bir şekilde sistemi açabilirse ki sanmıyorum, indirdiğiniz DLL dosyasını silip aşağıdaki rehberi uygularsınız.

Sistem açılmazsa tek şansınız temiz kurulum diyebilirim.

Bilgisayar açıldı. Şu anda GPU Tweak II kaldırıp deneyeceğim. Geri yükleme noktası ile biraz geriye almış kendini.

GPU Tweak II kaldırdım. DLC'leri kaldırdım. Son çare olarak ekran kartı sürücüsünü eğer olmazsa Assetta Corsa oyununu silip tekrar yüklemeyi deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Her ihtimali denedim olmamak için direniyor gibi.
Ekran kartı driver'i silinip tekrar yüklendi.
Oyun silinip tekrar yüklendi.
DLC'ler silinip denendi.
Content manager silindi.
Steam oyun dosyaları doğrulandı.
Belgeler içindeki klasör silindi.
Hiçbiri olumlu sonuç vermedi.

Mod kullandığınız ihtimalini düşünmemiştim.

Windows 11'de oynayabiliyor muydunuz oyunu önceden? Windows Update üzerinde güncelleştirme olup olmadığını kontrol edin, yeni bir Process Monitor raporu oluşturun.

Ek olarak, oyunun belgeler klasöründen oyuna ait .log dosyalarını paylaşırsanız iyi olur.

Son düzenleme:
Oyunu windows 11 yükledikten sonra aldım. Sonrasında açılmadı zaten.

Sizinle ekran paylaşımı yapabileceğim bir platform kullanıyor musunuz acaba? Discord olabilir mesela. Sizin müsait olduğunuz bir zamanda çözebiliriz diye düşünüyorum.

appdata Klasöründe gezinirken böyle bir klasöre rastaldım. Dosyaları sizinle paylaşayım mı ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    50,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Oyunu Windows 11 yükledikten sonra aldım. Sonrasında açılmadı zaten.

Sizinle ekran paylaşımı yapabileceğim bir platform kullanıyor musunuz acaba? Discord olabilir mesela. Sizin müsait olduğunuz bir zamanda çözebiliriz diye düşünüyorum.

Appdata klasöründe gezinirken böyle bir klasöre rastaldım. Dosyaları sizinle paylaşayım mı?

Çözümünü bulabildiniz mi? Aynı sorun Bende'de var, Steam'de çalıştırılıyor olarak gözüküyor 4-5 sn sonra kapanıyor.

Geri
Yukarı