Assetto Corsa drift ayarı

• Konuyu başlatan wus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 22B

wus

Hectopat
Merhaba. Gamepad ile Assetto Corsa oynuyorum ama normal yarışlardan sıkıldım ve oyunda drift atmak gerçekten çok çok zor. Drift atmam için ne yapmam gerekir. (Araba ayarları, el freni mi kullanmalıyım, ne tarz arabalarla drift atılır). Kısacası driftle ilgili her şeyi anlatır mısınız? Teşekkür ederim şimdiden.
Bir de arabayı bir şekilde drift pozisyonuna soktuktan sonra arabanın devri düşüyor ve 1-2 saniye sonra araba duruyor. Bunu çözmek için ne yapılır?

Dostum illa gamepad mi? Bir de oyunda drift çok kolay ama klavye ve direksiyon ile gamepad ile evet kolay değil ama çok zorda değil.

1. O zaman ilk önce elinizin rahat ettiği bir tuşa el freni atayın.
  2. Sonra ayarlarda hani fren sertliği varya onu 1.00 derece yapın.
  3. Oyunda drift atmak için drift atanlar bilir Carbon diye bir olay var drift atacağınız yol mesela sağ taraf ama siz Carbon yaparak arabaya açıyı ayarlıyorsunuz.
  4. Gelelim şimdi Carbon nasıl yapılıyor mesela sağ viraja doğru drift atacağız ilk önce direksiyonu çok az drift yoluna zıt olacak şekilde döndürüyoruz gaz ve fren ile de açıyı stabil tutmaya çalışıyoruz. Umarım anlatımımdan bir şeyler anlamışsındır. He bu arada belki anlattıklarım gamepad ile oynayanlara garip gelebilir, ben G29 ile oynuyorum:)

2. Sonra ayarlarda hani fren sertliği varya onu 1.00 derece yapın.
  3. Oyunda drift atmak için drift atanlar bilir Carbon diye bir olay var drift atacağınız yol mesela sağ taraf ama siz Carbon yaparak arabaya açıyı ayarlıyorsunuz.
  4. Gelelim şimdi Carbon nasıl yapılıyor mesela sağ viraja doğru drift atacağız ilk önce direksiyonu çok az drift yoluna zıt olacak şekilde döndürüyoruz gaz ve fren ile de açıyı stabil tutmaya çalışıyoruz. Umarım anlatımımdan bir şeyler anlamışsındır. He bu arada belki anlattıklarım gamepad ile oynayanlara garip gelebilir, ben G29 ile oynuyorum:)
Hocam anlattığınız herşeyi anladım teşekkür ederim. Ancak araba drift esnasında kesiliyor. Neyle alakalı olabilir?

Rica ederim hocam. Hocam işte oraya debriyaj giriyor.
Eğer atayabiliyorsanız bir tuşa debriyaj deneyin araba bayılırken debriyaj tokatlama diye bir şey var onu denemenizi öneririm gelelim şimdi debriyaj tokatlama ne;
Drift esnasında gücün bittiği yerde debriyaja basarak motorun tekrar devirlenmesi ve driftin devam edilmesidir:)
lakin size son olarak söylemem gereken bir şey var, bakın şimdi drift atılması için ilk olarak Carbon deneyin el freni deneyemeyin gazı ve freni tokatlayarak(debriyaj da deneyin) drift atarsanız(başlangıç için en ideali o) sizin için daha iyi olacaktır sonra artık eliniz alıştığında el freni ile deneyerek açıyı istemeden de olsa çok rahat alacaksınız. Diyeceklerim bu kadardı. Size bol driftler dilerim:)

Son düzenleme:
Rica ederim hocam. Hocam işte oraya debriyaj giriyor lakin o olayı gamepadde pek bilmiyorum.
Te
Rica ederim hocam. Hocam işte oraya debriyaj giriyor.
Eğer atayabiliyorsanız bir tuşa debriyaj deneyin araba bayılırken debriyaj tokatlama diye bir şey var onu denemenizi öneririm gelelim şimdi debriyaj tokatlama ne;
Drift esnasında gücün bittiği yerde debriyaja basarak motorun tekrar devirlenmesi ve driftin devam edilmesidir:)
lakin size son olarak söylemem gereken bir şey var, bakın şimdi drift atılması için ilk olarak Carbon deneyin el freni deneyemeyin gazı ve freni tokatlayarak(debriyaj da deneyin) drift atarsanız(başlangıç için en ideali o) sizin için daha iyi olacaktır sonra artık eliniz alıştığında el freni ile deneyerek açıyı istemeden de olsa çok rahat alacaksınız. Diyeceklerim bu kadardı. Size bol driftler dilerim:)
Çok teşekkür ederim. İyi geceler dilerim :))

2. Sonra ayarlarda hani fren sertliği var ya onu 1.00 derece yapın.

Kanka bende yeni Logitech G920 aldım drift konusunda yardımcı olma şansın var mı?

Kanka bende yeni Logitech G920 aldım drift konusunda yardımcı olma şansın var mı?

Öncelikle hayırlı olsun tabii yardım ederim. Ama ben G29u sattığımdan beri assetto oynadım ama ayar isimlerini unuttum siz bana ayar isimlerini söyleyin ben size yardım ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı