Rehber Assetto Corsa lastikler

416227

Hectopat
Makaleler
1

1647717377543.png

Lastikler aracın yolla doğrudan bağlantısını sağladığı için çok önemlidir, kesinlikle her yarışta ayarlamamız gerekir. Ve aracın yol tutuşunu en çok etkileyen parçadır.

Lastik Çeşitleri

Kuru zemin üzerinde en iyi yol tutuşu sağlayan lastik olarak geçerler. Fakat çabuk aşınırlar. Ömürleri 12-14 tur civarıdır. 15-20 dakikalık yarışlarda GT3 araçları için kullanılabilir. Ve yol tutuşu ile pist üzerinde hızlı tur atılabilir.

Dengeli seçimdir. Soft'a göre daha geç ısınırlar ve aşınırlar. Fakat performans olarak daha düşüktür. Uzun yarışlarda tercih edilebilir. 17-22 tur ömürleri vardır.

Kuru zemin üzerinde en az yol tutuşuna sahip olan lastiklerdir. Çok uzun yarışlarda tercih edilirler ve geç ısınırlar. 35-45 tur ömürleri vardır.

Lastik Basınçları

Lastiğin içindeki hava basıncıdır. Düşük lastik basıncında ısınma, aşınma ve yol tutuşu daha fazladır. Yüksek lastik basıncında ise lastikler daha zor ısınır ve daha az aşınır.

Rehberimiz bu kadardı. İstek olursa daha bunun gibi kısa Assetto Corsa rehberleri yayınlayabilirim. İyi oyunlar!

1647718986438.png

Bu mudur yani? Arama motoruna yazsan burada verdiğin birer cümleden çok daha fazlasını elde edebilirsin. Vanilla oyunu bile saysak sadece 3 adet lastik yok. Ayrıca bu lastikleri mod yapımcıları sonradan üstünde tonla değişiklik uyguluyor bazı araçlarda bu yazdıklarından bağımsız bir fizik bile ortaya çıkabiliyor.

İstek olursa daha bunun gibi kısa Assetto Corsa rehberleri yayınlayabilirim. İyi oyunlar!
Eğer böyle birer cümle ve eksik bilgilerle rehber yapacaksan oyunu insanlara yanlış tanıtma.

Bu mudur yani? Arama motoruna yazsan burada verdiğin birer cümleden çok daha fazlasını elde edebilirsin. Vanilla oyunu bile saysak sadece 3 adet lastik yok. Ayrıca bu lastikleri mod yapımcıları sonradan üstünde tonla değişiklik uyguluyor bazı araçlarda bu yazdıklarından bağımsız bir fizik bile ortaya çıkabiliyor.

Eğer böyle birer cümle ve eksik bilgilerle rehber yapacaksan oyunu insanlara yanlış tanıtma.
Sürekli Huracan GT3 kullanıyorum ve bu lastik bilgileri bana fazlasıyla yetiyor. Profesyonel değilim, kendi tecrübelerim ve internetten gördüğüm bilgileri harmanlayıp yazdım. Yanlışlarım varsa kusura bakmayın. İyi akşamlar.

Sürekli Huracan GT3 kullanıyorum ve bu lastik bilgileri bana fazlasıyla yetiyor. Profesyonel değilim, kendi tecrübelerim ve internetten gördüğüm bilgileri harmanlayıp yazdım. Yanlışlarım varsa kusura bakmayın. İyi akşamlar.
Arkadaşın kaba üslubu için ben özür dilerim. Elinize sağlık.

Geri
Yukarı