Assetto Corsa'da Alt Tab yapınca ekran kartı 2 katı güç çekip ısınıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Erdemtgl

Hectopat
Daha fazla  
Oyuna Custom shader pack kurulu olduğunda da bu ısınma ve güç tüketimi vardı ama oyun açıldığı gibi oluyordu hep öyle gidiyordu sonra sol 2.1'i kurdum ayarladıktan sonra oyun farklı çözünürlükte gibi ara geçişlerde 1 saniye siyah ekran olmaya başladı Alt Tab atıktan sonra düzeliyor ama ısınma sorunu yine başlıyor örnek fotoğraflar:
Normal de.

20210901174543_1.jpg

Alt Tab atıktan sonra.

20210901174819_1.jpg

Durum bayağı garip ben hiçbir şey anlamadım yardımcı olabilecek var mı?
Alt Tab atmam gerekiyor genelde ama atınca sıcaklıklar fırlıyor. Hiç düzelmiyor.

Sıcaklık açısından 90°+ dışında sizi endişelendirmesi gereken bir sıcaklık yok içiniz rahat olsun ama rahatsız ettiyse sizi ekran kartı için Undervolt deneyebilirsiniz.

Aslında undervolt u çok düşündüm ama oyunlarda 75 üstünü hiç görmedim bir de ekran kartı fabrikasyon OCli zaten bu nedenden yapmamayı düşünüyorum. Sizce yapmalı miyim bir de undervolt karta herhangi bir zararı olur mu uzun vadede

Zararı olmaz orası kesin fakat faydası olur mu olmaz mı emin değilim, oluyor kartın ömrü uzuyor diyen çok ama bunu desteklemeyen kişilerde çok fakat mantıken baktığımızda kartın düşük ısıda çalışması her zaman sağlıklıdır. Kendim kişisel ilerlersem Asus dual 2060 sahibiyim, oyunlarda max 82 derecede takılıyorum genel olarak ve bu normal endişelenecek bir şey yok. Undervolt yaptığımda (sadece mhz, voltaj ve power limit) ortalama 5 fps kaybediyorum fakat ısı 71 civarına düşüyor. Daha detaylı bir Undervolt ile fps kaybı yaşamadan daha iyi sonuçlar alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı