Assetto Corsa'da araç çok kayıyor

Kaymadan kasıt ön tekerler mi yoksa arkadan mı? Önden kayıyorsa yüksek hızlarda gayet normal sonuçta NFS tarzı bir arcade oyunu değil. Arkadan ise araç güçlü olduğu içindir ve iyi gaz kontrolü yapmak gerekir.

Bazı modlarda biraz gereksiz fazla kayıyor, araçta yol tutuşu neredeyse yok gibi bir şey oluyor. Ben genelde geziyorum. Biraz kaymasını önlemek için Car Tuner'den arabayı AWD yapıp dört çekere alıyorum. Yol tutuşunu artırmak için Content Manager'da arabayı biraz abartı olmayacak kadar basıyorum. Öyle çok çok bir farkı olmuyor ama gezinti yaparken virajlara daha iyi girebiliyorsun. AWD yapınca aktarımdan dolayı araç torku düşüyor, bir tık perfomans kaybı oluyor onu desteklemek içinde turbo ayarlarını artırıp bir tık dengeliyorum.

Bazı modlarda biraz gereksiz fazla kayıyor, araçta yol tutuşu neredeyse yok gibi bir şey oluyor. Ben genelde geziyorum. Biraz kaymasını önlemek için Car Tuner'den arabayı AWD yapıp dört çekere alıyorum. Yol tutuşunu artırmak için Content Manager'da arabayı biraz abartı olmayacak kadar basıyorum. Öyle çok çok bir farkı olmuyor ama gezinti yaparken virajlara daha iyi girebiliyorsun. AWD yapınca aktarımdan dolayı araç torku düşüyor, bir tık perfomans kaybı oluyor onu desteklemek içinde turbo ayarlarını artırıp bir tık dengeliyorum.
Her kayan arabayı da AWD yaparak tadı çıkmaz ki. O bazı modlar konusunda haklısınız bu arada, kimi mod fizikleri çok arcade oluyor kimisi tereyağda kullanıyor gibi oluyor. Mesela Türk modlarının %90'ı fizik olarak çöp. O YouTube'da şöyle makas attım böyle makas attım diyen YouTuberlar hep Türk modcuların fiziğine hiç kafa yormadığı arabalarla yapıyorlar o hareketleri nedense.:D

Her kayan arabayı da AWD yaparak tadı çıkmaz ki. O bazı modlar konusunda haklısınız bu arada, kimi mod fizikleri çok arcade oluyor kimisi tereyağda kullanıyor gibi oluyor. Mesela Türk modlarının %90'ı fizik olarak çöp. O YouTube'da şöyle makas attım böyle makas attım diyen YouTuberlar hep Türk modcuların fiziğine hiç kafa yormadığı arabalarla yapıyorlar o hareketleri nedense.:D
Drift falan yapmadığım için öyle ufak gezintilerde çekişi değiştirmek sıkıntı olmuyor.
Türk modların sadece fizikleri değil görüntüleri de çöp oluyor. Eskiden LFS oynardım, aynı LFS'ye yapılmış modlar gibi duruyor. Belki de bir zamanlar oraya yapılan modları Assetto'ya uyarladılar o yüzden yapmacık duruyordur. Adam 180'le gidiyor makas atınca arabanın burnu neredeyse 90 derece sola dönüyor geri düzeliyor. O nasıl bir fizik anlamadım. Birde yamaların yüzde 99'unda illa Shader Patch olmak zorunda yoksa araç mavi mavi oluyor. Sanki bulunmaz hint kumaşıymış gibi bir de link vermezler. Yok youtube abone ol, yok discorda gel, yok onu beğen yok şunu şöyle et. Hepsini yaparsın yine de o lanet linki bulamazsın. Yani ben zamanımın çok fazlasını Assetto oynayarak geçiren biriyim. 2 dakika tilt edip oyundan soğutuyorlar. Yabancı kaynaklarda adam dört dörtlük yapmış linki de açık açık paylaşmış. Fizik desen on numara, görsellik neredeyse kusursuz. Adamlar arabanın ayarlarını da gayet düzgün yapıyor ekstradan uğraşmak zorunda da kalmıyorsun.

Aynı sorunla uğraşmaktayım, internette bakıyorum adamlar viraja 180-200 ile rahat rahat girerken ben girdigim de o hızlarda direksiyonu az bişey sağ yaptığım da kendini kaybediyor araba. Virajı geçtim düz yolda son hız giderken şerit değiştirmek için sağ veya sol yaptığım da bile kontrol aşırı zorlaşıyor. Çözüme ulaşırsan bilgilendirir misin?

Aynı sorunla uğraşmaktayım, internette bakıyorum adamlar viraja 180-200 ile rahat rahat girerken ben girdigim de o hızlarda direksiyonu az bişey sağ yaptığım da kendini kaybediyor araba. Virajı geçtim düz yolda son hız giderken şerit değiştirmek için sağ veya sol yaptığım da bile kontrol aşırı zorlaşıyor. Çözüme ulaşırsan bilgilendirir misin?
Mouse ya da Gamepad ile oynuyorsanız normal. Direksiyon ile işler çok değişiyor.

Geri
Yukarı