Astigmat ve miyop rahatsızlığı olan hasta gözlük takmalı mı?

Estetikci

Hectopat
İki gözümde de 0.50 astigmat, sağ gözümde ise fazladan 0.75 miyop var. Yani sol gözüm 0.50 astigmat. Sağ gözüm 0.50 astigmat ve 0.75 miyop.

Sizce gözlüğü hep takmalı mıyım? Takarsam gözüm alışıp numaram mı büyür yoksa takmazsam mı büyür?
Bilgisayar başında taksam bir zararı olur mu?

Bende de miyop, astigmat mevcut. Yıllar önce doktor gözlük yazdığında astigmatin düzelebileceğini söylemişti ancak ben takmadım. Şimdi keşke taksaymışım diyorum. Geceleri motosiklet ya da araba sürerken rahatsız ediyor karşı araçların ışığı.

Bazı kişiler, gözlük takınca gözün ona alışıyor. Çıkarınca daha da kötü görebilirsin yazmışlardıda kafam karıştı.
Gözlükçüye sordum ve benim Astigmatımın yüksek olduğundan kaynaklı hiç çıkarmamı söyledi. Ayrıca takarsan ilerleme durumunun artacağı söylentisinin yalan olduğunu söyledi.

Bazı kişiler, gözlük takınca gözün ona alışıyor. Çıkarınca daha da kötü görebilirsin yazmışlardıda kafam karıştı.
Bir kaç gün gözleriniz dönüyor falan ama alışınca eski haline dönüyor. Takmanızı öneririm, ben uzun süredir takmıyorum artık blurlu görüyorum etrafı.

Kartal gibi gözlerim vardı 1 yıl öncesine kadar. Sonradan sonradan uzaktaki yazıları hiç okuyamadığımı fark ettim. Bazen seçmekte falan zorlanıyorum. Telefonu 5 cm kadar yakına tutunca göremiyorum, az uzaktaki hiçbir yazıyı okuyamıyorum. Annem almış, pazartesi günü randevum var ama gözlük lens gibi şeyler ayarlamaya çalışırsa hayatta takmam.

Geri
Yukarı