Kasadaki ön fanların çalışmaması sorun yaratır mı?

Daha fazla  
Mesh kasam var hava filtresinin çıkması havaya kalkması yüzünden ön fanlarımın orta ve en alttaki çalışmıyor. Oyunda sıcaklıklar ort. 65 derece fakat tedirgin ediyorum ön fanlarının çalışmaması bir parçanın ısınıp bozmasına yol açabilir mi?

Mesh kasam var hava filtresinin çıkması havaya kalkması yüzünden ön fanlarımın orta ve en alttaki çalışmıyor. Oyunda sıcaklıklar ort. 65 derece fakat tedirgin ediyorum ön fanlarının çalışmaması bir parçanın ısınıp bozmasına yol açabilir mi?
Ortalama 65 derece gayet iyi bir değer. İşlemci ve ekran kartı modellerinizi öğrenebilir miyim? Ayrıyeten işlemci fanınız stok mu? Değilse modelini rica edeyim.

65 derece normal sorun olacağını sanmıyorum parçanın ısınıp bozulmasi mevzusunda derece kontrolü yapman yeterli belirli bir süre sonra kasa tozlanınca (uzun bir süreçten bahsediyorum belki 1 sene belki daha fazla) sıcaklık değerleri artmaya başlar o zamanda bakımını yaparsın sorun ortadan kalkar.

Fanlar neden çalışmıyor anlamadım pervanenin dönmesine engel bir durum varsa dönemeyenlerin fişlerini çekin anakart 5 saniyede bir döndürme komutu yollamasın boşuna psu bağlı ise daha kötü sabit 12v geliyor buda fan bobinlerini yakabilir.

Sıcaklıklarınız gayet iyi fanların çalışmaması tabii sıcaklığı etkiler hava akışı azalacağı için fakat endişe edilecek bir durum değil gibi 65 derece çok normal içiniz rahat olsun.

Geri
Yukarı