0.5 Miyop Gözlük Takmalı mı?

Fix3d

Kilopat
17 yaşındayım. Doktora gittiğimde 0.5 miyop olduğumu söyledi fakat şimdilik gözlük takmasan da olur dedi. Doktor tanıdığımdı. Malum okullar açılacak ve sınıftayken bazen tahtayı görme ile ilgili sorunlar yaşayabiliyorum. Bir de gözlerim güneşe karşı hassas biraz. Dayım güneşe karşı gözlüğün faydası olabileceğini söyledi. Gözlük almayı düşünüyorum ama ileride göz numaramın büyümesinden falan da korkmuyor değilim. Gözlük takarsam rahatlayacağımı düşünüyorum. Ama gözlüğü sürekli takmam diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Çok karamsar kaldım.

0.5 derece fazla sorun yaratmaz. Fakat numaranın yükselme riski de var. Ben en son bu böyle olmaz artık gitmeliyim dediğimde 1.50 olmuştu.

Doktorun öyle demesine şaşırdım. Tabiki de doktorunu dinlemelisin ama ben küçük yaştan beri takıyorum, tahtayı 0.5 ile göremiyordum. Senin gibi küçük numaradan nolacak diye takmayan çok arkadaşım var ama bilmiyorum bence kendin için takmalısın. Baş ağrısı, mide bulantısı, görebilmek için gözlerini kısıp kendini kasman falan bunlar bence kötü şeyler.

Bende 0.50 ve 0.75 vardı. 1 sene takmadım ertesi sene annem bana kızıyordu kesin numaram büyüdü diye. Doktora gittik bir daha, 0.25 ve 0.50'ye düşmüş.
Annem e gülüyorumdum ahahah :p

Ya doktor tak diyorsa tak ama benim doktorum ister tak ister takma demişti.
Sana bu tercihi bırakıyorsa sen seç.

Doktor aslında şey dedi, yazın başında gittim doktora. Dedi ki şimdilik vermiyorum. Okul açılınca seni rahatsız etmeye devam ederse gel o zaman vereyim dedi. Normalde okulda orta en arkada oturuyordum. Tahtayı rahat görüyorum boy olarak ama bazen tahtaya bakarken gözüm bulanıklaşıyor, buğulanıyor gibi oluyor. Yorumlar yine kafamı karıştırdı bu arada 😂

Doktor aslında şey dedi, yazın başında gittim doktora. Dedi ki şimdilik vermiyorum. Okul açılınca seni rahatsız etmeye devam ederse gel o zaman vereyim dedi. Normalde okulda orta en arkada oturuyordum. Tahtayı rahat görüyorum boy olarak ama bazen tahtaya bakarken gözüm bulanıklaşıyor, buğulanıyor gibi oluyor. Yorumlar yine kafamı karıştırdı bu arada [emoji23]
Şuan sıkıntı yapmıyor olabilir normal çünkü fazla uzağa gün içinde bakmayız. Bizim yorumlarımız kafanı karıştırmasın, doktorun acelesi yok manasında demiş çünkü daha başlangıç. Ama arka ve orta sıralarda veya gün içinde seni rahatsız etmeye başladığında farkedeceksin sen zaten, gözlerini kısmak seni yoracak vs. Yani sen ihtiyaç gördüğün an al.

Doktor aslında şey dedi, yazın başında gittim doktora. Dedi ki şimdilik vermiyorum. Okul açılınca seni rahatsız etmeye devam ederse gel o zaman vereyim dedi. Normalde okulda orta en arkada oturuyordum. Tahtayı rahat görüyorum boy olarak ama bazen tahtaya bakarken gözüm bulanıklaşıyor, buğulanıyor gibi oluyor. Yorumlar yine kafamı karıştırdı bu arada 😂
En arkada kimsenin gördüğü yok zaten tahtayı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı