Astım hastası olarak sigara içiyorum

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
Sürekli ilaç kullanan astım hastasıyım. Art arda iki sigara içemiyorum bile nefesim tıkanıyor. Son 2 haftadır günde 1-2 tane içiyorum. Eskiden de içerdim nadir de olsa yine böyle. 1 yıl ara verip verip 1-2 hafta içiyorum böyle. Muhtemelen yine bırakacağım 1-2 güne. Ciğerlerim cidden berbat durumda.

Sürekli ilaç kullanan astım hastasıyım. Art arda iki sigara içemiyorum bile nefesim tıkanıyor. Son 2 haftadır günde 1-2 tane içiyorum. Eskiden de içerdim nadir de olsa yine böyle. 1 yıl ara verip verip 1-2 hafta içiyorum böyle. Muhtemelen yine bırakacağım 1-2 güne. Ciğerlerim cidden berbat durumda.

Geçmiş olsun ne diyeyim. Sonunuzu hazırlıyorsunuz...

Ben de astım hastasıyım, doğuştan gelme kronik allerjik astım bronşit. 16-17 yaşımda bıraktım ilaç kullanmayı. 18 yaşımda da sigaraya başlamış olmam lazım. Hızlı öleceğiz, aman diyeyim dikkat edin.

Bırakmak zor ama imkansız da değil ben 5. ayımı doldurmak üzereyim. Nefes almanın tadına vardım bu sürede.
Ben de 3 hafta önce spora başladım, spora başladığımdan beri dediğin gibi nefes almanın nasıl bir şey olduğunu hatırlamaya başladım. Evden sık çıkmadığım için karton karton alıyordum sigarayı, elimdeki son kartonun bitmesini bekliyorum bırakmak için. Para verdik ziyan olmasın bari :D

Geri
Yukarı