Astronomiye merakınız var mı?

Efem

Centipat
Yer
Trakya Bölgesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 9100F / Asus H310M-K R2 / Asus GeForce GT 730 / HyperX DDR 4 CL 14 2133 MHZ / GIGABYTE GE-C420A-C2 420W / Acer X223W Q / KINGSTON SA400S37240G / 931GB Toshiba HDD
Evet merhaba arkadaşlar, sizlere yönelteceğim soruyu tekrarlamak gerekirse; astronomiye ilginiz var mı? Var ise hangi alanına var? Astronomi ile ilgili bir hobiniz var mı? Var ise paylaşmak ister misiniz? Şahsen ben uzay aşığı bir insanım. Sizinle bu tür konular konuşmaktan memnuniyet duyarım.

Uzay ile ilgili güzel görüntüler ve animasyonları bulunca izliyorum.
Hocam "Ayhan Tarakçı"yı takip ediyor musunuz? Size uyabilecek bir kanal olduğunu düşünüyorum şahsen.

Burçlardan bahsediyorsanız hayır fakat karadelikler, kuasarlar, beyaz cüce gibi cisimler ile ilgili videoları izlemeyi severim karşıma çıkarsa izlerim.

Hocam burç konusu en nefret ettiğim konulardan biridir, fakat anladığıma göre @Windows Adam ve @ZCPS21 arkadaşım içinde size "Ayhan Tarakçı" kanalını öneririm. Bahsettiğim kanalın şahsen çok güzel içerikleri var. Oynatma listesi üzerinden "Uzay ve Evren" "Bilim ve Kültür" oynatma listeleri içerisinde ikiniz içinde dediğim gibi çok güzel içerikler bulacağınıza eminim. Mesaj geleceğini dahi tahmin etmediğim konuya mesajlar gelmesi şahsen mutlu etti beni. İyi akşamlar dilerim.

@Efem adamın TEDX konuşması varmış ilk önce ona bakacağım.
Tık almak için oluşturulmuş gündemle ilgili videolsr ilgimi çekmiyor, uçaktı-gemiydi-füzeydi vs.
Hocam zaten o tür konularla bende ilgilenmiyorum. Sanırsam mesajımın hepsini okumadınız. Oynatma listeleri bölümünde "Uzay ve Evren" "Bilim ve Kültür" listeleri ile ilgileniyorum bende.

@Efem kanal öneriniz için sağ olun. Başka uzayla ilgili kanallar var mı? Küçükken çok severdim ve bu yaz genel kültürümü artırmak istiyorum. Uzay da şu yaratılıştaki en ilginç şeylerden kesinlikle.
Var hocam. Bebar bilimde güzel bir kanal şahsen. Yine bu kanalında "Fizik ve Astrofizik: Kara Delikler, Karanlık Enerji/Madde..." diye başlayan listede de uzay ile ilgili videolar var.
Bu kanalın yanında "Evrim Ağacı" kanalının "Görelilik, Alanlar ve Fizik" oynatma listesinde aynı şekilde uzay ile ilgili içerikler var.
Ve son olarak da "Barış Özcan"ın kanalı var. Barış Bey'in de oynatma listeleri bölümünde "Uzay" listesinde yine uzay temalı videolar var. Genel olarak uzay araçları ile ilgili videolar olsada arasonda gerçekten uzay ile ilgili videolar var.

Son düzenleme:
Space Engine isimli bir oyun var Steam'de. Uzay meraklısı arkadaşlara kesinlikle öneririm. Bir bakıp çıkarım diye girdim oyunun içerisinde kaybolmuş halde buldum kendimi.

Geri
Yukarı