ASUS 24" VG245H İncelemesi

Hayırlı olsun güzel seçim :) Benim ayarlarım: Yarış Modu, Parlaklık:34, Kontrast:70 olarak ayarlı. Ayrıca ben özellikle geceleri mavi ışık filtresini düzey 4'e alarak kullanıyorum. Düzey 4'de beyaz renklerin bariz bir şekilde sarardığını göreceksindir. Kaliteyi düşürüyor ama göz sağlığı açısından oldukça iyi. Uzun süreli kullanımlarda tavsiye ederim. Gerektiği yerde de tekrar düzey 0'a çekebilirsin zaten. Görüntü ayarlarından da ekran yenileme sıklığını 75Hz yapmayı unutma bu arada. Bu linkte yazının orta kısımlarında önerilen renk ayarlarına da bir göz atabilirsin; Review: ASUS VG245H FreeSync Gaming Monitor | DisplayLag

RX 460 ekonomik bir ekran kartı. 1080p medium ayarlarda ortalama bi FPS ile iyi iş çıkaracaktır. Ama high ve ultra ayarlarda daha akıcı bir oyunculuk için RX 470 ya da RX 480'e yönelmekte fayda var. Brn RX 480 kullanıyorum ve bu monitörle de çok iyi bir ikililer diyebilirim.

Merhabalar bende Asus vg245h mönitörü aldım. Yalnız bende arkadaki joystick'e tıkladığım da çıkan yerde 60 hz yazıyor onu nerden 75 hz yapacağım . Ve oyun için önerdiğiniz ayarlar varmı genelde fps oyunları oynuyorum.

Merhaba hocam, masaüstünde sağ tuşa tıklayıp sırasıyla; görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları > görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > monitör sekmesine girip, ekran yenileme hızını 75Hz yapabilirsin. Ben yarış modunda parlaklık 80 kontrast 70 olarak kullanıyorum. Şayet siyah renklerin fazla olduğu bir oyun oynuyorsan FPS modu oldukça iyi onun dışındaki oyunlarda yarış modunu tavsiye ederim.

Peki teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Şuan monitör en yüksekte dik konuma nasıl alabilirim ?
Biraz denedim ama gelmiyor zorlamak da istemedim. Tutacak bir yeri var mı ?

Ekranda herhangi bir sorun yok son derece memnunum. Renkleri ve tonları da TN panel bir monitör için oldukça iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.
Hocam merhaba bende bu monitör den almayı düşünüyorum. Gerçekten iyimi değermi almaya. BENQ XL2411 ile bunun arasında kaldım bu daha uygun fiyatlı diye buna yöneldim ne dersiniz.

Hocam merhaba bende bu monitör den almayı düşünüyorum. Gerçekten iyimi değermi almaya. BENQ XL2411 ile bunun arasında kaldım bu daha uygun fiyatlı diye buna yöneldim ne dersiniz.

BENQ XL2411'in tek artısı 144hz olması gördüğüm kadarıyla. Asus'un artısı da Freesync özelliğinin olması. AMD ekran kartınız varsa Asus'u tercih edebilirsiniz. Ben de bu başlığı açtığım günden bu yana kullanıyorum bu monitörü ve şu ana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim. Gayet de memnunum. Dediğim gibi AMD ekran kartınız varsa 144hz ve Freesync arasında bir tercih yapmanız gerekecek. Freesync olsun diyorsanız Asus'u tercih edin.

ekran kartım NVİDİA asusu tercih etmemdeki sebeb fiyatının daha uygun olması. BENQ 200 tl daha pahalı 144 hz için değermi 200 tl fark ve BENQ nın ekran kalitesi nasıl bilginiz varmı?

ekran kartım NVİDİA asusu tercih etmemdeki sebeb fiyatının daha uygun olması. BENQ 200 tl daha pahalı 144 hz için değermi 200 tl fark ve BENQ nın ekran kalitesi nasıl bilginiz varmı?

BENQ'nun kalitesi hakkında hiçbir bilgim yok açıkçası. Yenileme hızına gelecek olursak; ben 75hz Asus'tan oldukça memnunum. Yenileme hızı yüksek olsun diye bir takıntım da yok. Bu yenileme hızını sanırım çok fazla FPS oyunu oynayanlar dikkate alıyor. Bana göre 144hz olsa da olur olmasa da olur. Ben önce cebime bakarım.

Ayrıca şunu da ekleyeyim. CS:GO gibi düşük grafikli bir oyunda 144 fps rahatlıkla alınabilir fakat GTA V, The Witcher 3 vs. gibi oyunlarda 144 fps alacak orta-üst seviye bir kart yok. O fps değerini aldıracak olan kartlar da zaten 2k ve 4k oyunculuk için tasarlanan kartlar. Bu yüzden 144hz'den birçok oyunda yararlanamazsınız.

Son düzenleme:
BENQ'nun kalitesi hakkında hiçbir bilgim yok açıkçası. Yenileme hızına gelecek olursak; ben 75hz Asus'tan oldukça memnunum. Yenileme hızı yüksek olsun diye bir takıntım da yok. Bu yenileme hızını sanırım çok fazla FPS oyunu oynayanlar dikkate alıyor. Bana göre 144hz olsa da olur olmasa da olur. Ben önce cebime bakarım.

Ayrıca şunu da ekleyeyim. CS:GO gibi düşük grafikli bir oyunda 144 fps rahatlıkla alınabilir fakat GTA V, The Witcher 3 vs. gibi oyunlarda 144 fps alacak orta-üst seviye bir kart yok. O fps değerini aldıracak olan kartlar da zaten 2k ve 4k oyunculuk için tasarlanan kartlar. Bu yüzden 144hz'den birçok oyunda yararlanamazsınız.
Daha önce 1ms 60 hz VA panel bir monitör kullandınızmı? Kullandıysanız vg245h almaya değecek bir performans görüntü veriyor mu fark çok mu? Birde vg245h gözler için nasıl bir monitör yoruyormu gözleri?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı