ASUS 540M için SSD yükseltme tavsiyesi

draqa

Kilopat
Arkadaşlar dizüstü bilgisayardan hiç anlamıyorum. ASUS X540M dizüstü bilgisayarım var. Aşırı derecede yavaş bir bilgisayar. Günlük işlerde kullanıyorum ama onları yaparken bile aşırı donmalar oluyor, açılması vs. çok yavaş. Bu bilgisayara SSD yükseltmesi yapılır mı? Yapılırsa nasıl bir SSD kullanmalıyım? Elimde bir tane M.2 SSD var fakat buna takıldığını sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe sınırım yok ama çok fazla da vermek istemem. Tarayıcı için kullandığım bir cihaz sonuçta. 500-600e halledebilirsem iyi olur ama üstüne de çıkabilirim. SSD takmam bu donmaları vs çözer mi?
Evet, açılması hızlanır, dosyalar arasında geçiş hızlanır vs. Bütçeniz dahilinde pek kaliteli bi şey yok ama iş görür, içinde çok önemli veriler tutacaksanız yedeklerini almanızı öneririm:

Evet, açılması hızlanır, dosyalar arasında geçiş hızlanır vs. Bütçeniz dahilinde pek kaliteli bi şey yok ama iş görür, içinde çok önemli veriler tutacaksanız yedeklerini almanızı öneririm:
Dediğim gibi bu fiyatın üstüne çıkarım. Yolda bırakmayacak bir marka önerebilir misiniz.

QLC bunlar. Alınmaz tabii ki.

Bu güzel.

QLC bunlar. Alınmaz tabii ki.

Bu güzel.
Gigabyte modelini alırsanız iyi olur o zaman.
Teşekkürler. Dediğim gibi pek anlamıyorum dizüstü bilgisayarlardan. Benim bilgisayarımda bunu takabileceğim slot vardır değil mi.

Teşekkürler. Dediğim gibi pek anlamıyorum dizüstü bilgisayarlardan. Benim bilgisayarımda bunu takabileceğim slot vardır değil mi.
HDD'yi çıkarıp bunu takacaksınız. Windows'u da buna kuracaksınız ki işe yarasın. HDD'yi de kullanmak istiyorsanız, CD girişi varsaa laptopınızda, oraya dönüştürücü takılabiliyor. HDD'yi de o dönüştürücü ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı