Asus 550JK temizleme sonrası RAM’i görmuyor

ogulcan9494

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Kafayı yemek üzereyim. Konu başlıgında dedigim gibi Asus laptopumu 2 sene önce aldıgım zaman 4GB harici RAM satın aldım. Uyumlu çalışıyordu. Bu 3-4 aylık süreçte laptopun içini acıp fanını falan temizledim, her şeyi düzgün yaptım açtım RAM’i görmedi 4GB’ı. Neyse kapadım açtım kapadım açtım yani yalan olmasın 7-8 defa kapayıp açtım. Sonunda gördü RAM’i. Bugun tekrardan içini açtım fanı temizledim her şeyi kapattım açtım RAM’i yine okumuyor. Saat 6’dan beri ne yaptıysam okumadı. 30 defa reset attım RAM’i sildim, diş fırcasıyla soketi sildim, BIOS pilini cıkardım yok degişen bir şey.
[BGCOLOR=transparent]N[/BGCOLOR][BGCOLOR=transparent]ot: Lütfen frekans uyumlu değildir anakart falan demeyin RAM’i görüyordu.[/BGCOLOR]

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam silgi yardımı ile RAM'lerin uçlarını silin, sonra kuru bir peçete ile uçlarını temizleyin. Düzelmez ise slotlar'ın yerlerini değiştirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı