Asus 780Ti DirectCU2, Zotac 780Ti AMP! Hangisini Almalıyım ?

Emre.07

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem toplamaya karar verdim. Sadece kasa olacak bütçe en fazla 5000TL. Sistem %80 oyun %20 render gibi bir şey diyebilirim. Sony Vegas Pro ve Adobe After Effects programlarıyla uğraşıyorum.
Sistem :

Anakart : Asus Rampage iv Black Edition X79 Soket 2011 Ddr3 2800Mhz(O.C.)Sata3.0Usb3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Ram : Corsair 16Gb (2X8Gb) Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Kasa : Cooler Master Haf 912 Advance Gx 80Plus 750W Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

HDD : Seagate 3.5" 2Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar

İşlemci : İntel Core i7 4930K Soket 2011 3.4Ghz 12Mb Önbellek İşlemçi - Vatan Bilgisayar

SSD : Kingston 120Gb Hyperx 3K Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma 555Mb / Yazma 510Mb) - Vatan Bilgisayar

Soğutma : Corsair Hydro Serisi™ H100i Sıvı Soğutma Sistemi - Vatan Bilgisayar

Ekran kartını yazmamamın sebebi Asus 780Ti DirectCU2 ve Zotac 780Ti AMP! modelleri arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım ? Sistemde eksik veya fazla bir şey var mı ?

Edit : Yalan söylemek gibi bir niyetim yok. Yaklaşık 1 ay sonra alıyorum sistemi. Fotoğraflarını da atarım zaten. Şuan bu ürünlerin hiç birinde indirim yok. İndirimsiz fiyatları toplayıp kendim % hesabı yaparak böyle bi sonuç buldum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumlarda bazı arkadaşlar Zotac için BF4 ultra ayarda 130-140 fps arası veriyor yazmışlar. Asus 110-130 arası yazmışlar. Doğru mudur acaba ?

Kesin olarak hangi kartı almalıyım sizce ? Oyunlardaki fps benim için daha önemli ama tabi ileride OC denemesi de yaparım soğutması iyi olması gerekli. Zotac soğutması iyi midir ? Bir de diğer parçalarla ilgili yorum yapabilecek arkadaşlar var mı ?

Teşekkür ederim arkadaşlar benim de isteğim Asus.
Bir arkadaş da işlemci ve anakart hakkında yorum yaparsa sevinirim. :)

Asusçu Liseliler basmış yine
Zotac GPU clock olarak %15
Boost Clock oşarak %16
Memory clock olarak %3 üstün, full ayarlarda tahminim 10-15 fps farkeder

Edit:Hacker61 kardeş tam da o linkleri vericektim, yerime vermişsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı