Asus 780Ti DirectCU2, Zotac 780Ti AMP! Hangisini Almalıyım ?

MSI'ın fanlarıda kötü değil DC2 biraz daha iyi ama Twin Frozer kötü değil. MSI'yı ben yazılımlarıyla seviyorum. Asus'ta o kadar iyi yazılımlar yok bana göre. GPU Tweak bir istisna.

Zotac'a karşı hiçbir düşmanlığımız yok. Sırf 3-5 FPS fazla performans için uğraşıyorlar üreticiler fakat bu 3-5 FPS, birçok sorunu meydana getiriyor. En kolay örnek, fanların çıkardığı o ses ve ısınma sorunu. Yük altında GTX780 Ti gibi 2.000TL'lik bir ekran kartının 75C olmasını ister misin? Kimse istemez tabi ki de. Ayrıca malzeme kalitesi de pek iç açıcı değil. Teknik servis olarak da maalesef pek sağlam değiller. Yani iş sadece önyargı ile bitmiyor, bu sorunlar açıklıyor.

GTX780 Ti almak para israfı bana göre, GTX780 veya GTX770 ile rahat edersin.

@Connor MSI'ın overclock'u %0.5 performans yakalıyor ASUS'a karşı fakat ASUS daha soğuk olduğundan bu %0.5 performans pek etkilemeyecek.

Hocam 3-5 fps diyosunuzda çoğu kişi 10 fps fark var diye r9 290x yerine 780 ti alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada devreye AMD ve NVIDIA giriyor. Fiyat farkına bakarsanız arada neredeyse 300TL fark var fakat FPS tutkunu arkadaşlar 780 Ti alıyor. Zotac almasınlar demiyorum, aldıklarında pişman olacaklarını biliyorum sadece.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı