ASUS A68HM-K BIOS'a girilmiyor

meftun_1

Hectopat
PC açılışında F2 or Del çıkmıyor, direkt açılıyor ve BIOS'a giremiyorum.
Anakart ASUS A68HM-K.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC açılışında F2 or Del çıkmıyor, direkt açılıyor ve BIOS'a giremiyorum.
Anakart ASUS A68HM-K.
Bilgisayarı elektrikten kes. 5 saniye elektriğin bitmesini bekle ve power butonuna bas. Sistemin deşarj olduğuna emin olduktan sonra BİOS pilinin mandalına bastır ve pili sök. Pili takmadığın takdirde BİOS ayarları bozulmuş olacaktır ve sana uyarı verecektir. Örneğin "X to setup" gibi.

Bilgisayarı elektrikten kes. 5 saniye elektriğin bitmesini bekle ve Power butonuna bas. Sistemin deşarj olduğuna emin olduktan sonra BIOS pilinin mandalına bastır ve pili sök. Pili takmadığın takdirde BIOS ayarları bozulmuş olacaktır ve sana uyarı verecektir. Örneğin "x to setup" gibi.

İlginiz için sağ olun. Öncelikle size şunu söyleyeyim benim işlemci sıcaklık değerlerim çok düşük ama öyle düşük değil bazen 1 derece falan oluyor oyunlarda da aynı şekilde çok düşüyor bunun sorunun un ne olduğunu anlamak için BIOS'a girmek istiyorum yardım edebilir misiniz?

İlginiz için sağ olun. Öncelikle size şunu söyleyeyim benim işlemci sıcaklık değerlerim çok düşük ama öyle düşük değil bazen 1 derece falan oluyor oyunlarda da aynı şekilde çok düşüyor bunun sorunun un ne olduğunu anlamak için BIOS'a girmek istiyorum yardım edebilir misiniz?
AMD Cool'n'Quiet System Technology.

Bu seçenek Auto veya Enable seçeneğindeyken, işlemciniz düşük işlemlerde kullanılırken frekansı en dip seviyeye iner. Bu da kış aylarında bazen -1 derece bile göstermesine sebep olur. İşlem arttıkça frekans artar, frekans arttıkça sıcaklık. Sıcaklık arttıkça frekans düşer, frekans düştükçe performans. Bu seçeneği ve varsa anakartınızda Power Saving seçeneğini devre dışı bırakın. Ayrıca soğutmayı kontrol edin. Güzel bir Artric MX-4 ya da Cooler Master macun işinizi görecektir. Bakırlı veya kule tipi fan daha da yardımcı olacaktır.

AMD cool'n'quiet System Technology.

Bu seçenek Auto veya enable seçeneğindeyken, işlemciniz düşük işlemlerde kullanılırken frekansı en dip seviyeye iner. Bu da kış aylarında bazen -1 derece bile göstermesine sebep olur. İşlem arttıkça frekans artar, frekans arttıkça sıcaklık. Sıcaklık arttıkça frekans düşer, frekans düştükçe performans. Bu seçeneği ve varsa anakartınızda Power saving seçeneğini devre dışı bırakın. Ayrıca soğutmayı kontrol edin. Güzel bir artric mx-4'ya da Cooler Master macun işinizi görecektir. Bakırlı veya kule tipi fan daha da yardımcı olacaktır.

Power saving gene BIOS'da değil mi?

Geri
Yukarı