ASUS BIOS'a girilmiyor

Khleodonn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Daha yeni bir hazır sistem aldım. Ekran kartı montajlı gelmediği için ekran kartını taktım ve bilgisayarı ilk başta bir sorun olmadığından emin olmak için masamın üstüne koymadan bilgisayarı açtım. BIOS kendini otomatik açtı ve klavye mouse takıp çalıştığından emin olduktan sonra bilgisayarı kapadım ve bilgisayarı masama koydum. Her şey hazır olduktan bilgisayarın açma tuşuna bastım ve ASUS anakart kullandığım için BIOS'a girmek için açılırken F2 tuşuna basılı tuttum. Fakat bilgisayar klavye ve fareyi hiçbir şekilde algılamamıştı. Sonuç olarak BIOS'a giremedim. Onlarca kez denememe rağmen hiçbir sonuca varamadım. Bu sorunu nasıl çözerim tek çözüm BIOS sıfırlamak mı? Klavye ve mouse'um da bir sorun yok Laptop üzerinden gayet sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum.

Kullandığım anakart: Asus Prime A320M-F

Son düzenleme:
Hocam ayrı ayrı denemeler ile f2, del, f12 tuşlarına basın sürekli.
Genelde F2 ve Del tuşu iş görüyor. Sürekli basmanız lazım

Hocam ayrı ayrı denemeler ile f2, del, f12 tuşlarına basın sürekli.
Genelde F2 ve Del tuşu iş görüyor. Sürekli basmanız lazım
Tüm tuşları denedim fakat belirttiğim gibi. Sistem klavye ve mouse u algılamıyor. Işıkları bile yanmıyor.
Sistem kurulu değil dediğinize göre BIOS F2 ve DEL tuşudur. Sistem kurulu olmadığı için direkt BIOS ekranı çalışması gerekiyor.
Bilgisayarı ilk yere koyup açtığımda dediğim gibi BIOS kendini otomatik açmıştı fakat şu an böyle bir durum olmuyor.

Klavye mouse’ u USB2.0 portunda deneyin.
İkinci olarak eskiden böyle durumlarda PS2 klavye ile giyilebiliyordu BIOS’ a eğer varsa çözüm olabilir.
Çeşitli durumlarda benimde Asus anakartın BIOS çöküyordu ama Flaş vs boot edebiliyordum.

Klavye mouse’ u USB2.0 portunda deneyin.
İkinci olarak eskiden böyle durumlarda PS2 klavye ile giyilebiliyordu BIOS’ a eğer varsa çözüm olabilir.
Çeşitli durumlarda benimde Asus anakartın BIOS çöküyordu ama Flaş vs boot edebiliyordum.
Tüm USB portlarını denedim. Dediğiniz PS2 girişli klavyelerden elimde yok ve onu almayı bekleyecek sabrımda yok. Sanırım son çözüm BIOS'u anakart üzerinden elle sıfırlamak.

Tüm USB portlarını denedim. Dediğiniz PS2 girişli klavyelerden elimde yok ve onu almayı bekleyecek sabrımda yok. Sanırım son çözüm BIOS'u anakart üzerinden elle sıfırlamak.
O işlemleri hiç yapmadım, tecrübem yok açıkçası ama illa ki yapılabilecek çözğm vardır.

O işlemleri hiç yapmadım, tecrübem yok açıkçası ama illa ki yapılabilecek çözğm vardır.
Hocam pili çıkarıp takarsanız EZ reset olur. Eğer bi şekilde açabilirseniz de Internetten BIOS versionlarına bakıp en stabil çalışanları yüklemeye çalışın. Belli ki bi sorun var.

Yeni konular

Geri
Yukarı