ASUS A88XM anakart XMP modu nasıl devreye sokulur?

KAHANA

Hectopat
Daha fazla  
ASUS A88XM anakart ve AMD A10 7860 işlemci aldım ve kurdum fakat ekran kartından performans alamamaktayım. Farkettim ki 2133 olan RAM 1600 görünüyor. Anakartın BIOS'u son sürümüne güncelledim fakat AMP ya da XMP secenekleri bulamadım. RAM'leri oldugu frekansta kullanma imkanım var mı? Yarımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her anakartın XMP-AMP desteği yoktur . Sizin anakartınızın varmı bilmiyorum. Sadece buda yetmiyor RAM'lerinde desteği olmalı tabiiki. BİOS'tan Aİ TWEAK bölümünden ram frekansları AUTO'dan alıp istediğiniz hıza getirebilirsiniz. Tabiiki bazen voltajda vermek gerekebilir.

Videroların birinde gösterilmişti o ya. BIOS'ta oc modda ayarlanıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videroların birinde gösterilmişti o ya. BIOS'ta oc modda ayarlanıyordu.
Her anakartın XMP-AMP desteği yoktur . Sizin anakartınızın varmı bilmiyorum. Sadece buda yetmiyor RAM'lerinde desteği olmalı tabiiki. BİOS'tan Aİ TWEAK bölümünden ram frekansları AUTO'dan alıp istediğiniz hıza getirebilirsiniz. Tabiiki bazen voltajda vermek gerekebilir.

Bende 1500 tl msı anakartlı sistemden topladım xmp açınca açılmıyor bilgisayar ramler 2400 mhz ayrıca bios versiyonu 8.2 bunu 8.1 e düşürmem lazımmış duşuremiyorumda error 201 fpt exe hatası veriyor nasıl çözerim sorunu

Kullanma kılavuzunda XMP ayarı bulamadım ama bellek frekansı ayarı mevcut, deneyebilirsiniz bellekler destekliyorsa:

upload_2016-10-19_23-32-39.png

Kullanma kılavuzunda XMP ayarı bulamadım ama bellek frekansı ayarı mevcut, deneyebilirsiniz bellekler destekliyorsa:

Eki Görüntüle 195273
abı benim anakart msı a68 hm e 33 v2 olan sizin topladığınızdan bellekler 2400 mhz ama xmp açınca açılmıyor bilgisayar varsayılana dönün diyor biosu downgrade etmek istediğimde fpt exe hatası alıyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı