Asus AMD Radeon R9 390 STRIX Dc III Isınma Sorunu

Daha fazla  
Merhabalar, 10 Nisan Civarında Technopat masaüstü tavsiyeleri üzerine Asus R9 ekran kartlı masaüstü bilgisayarımı almış bulunmaktayım. Oyunlarda fan genelde %60 civarlarında seyretmekteydi ve bu durumu araştırdığımda farklılarlar olduğunu anlamıştım ancak daha önce ultra ayarlarda oyun oynamadığım için sıcaklık konusunda net bir bilgim yoktu. Boştaki sistem sıcaklığı da fan %30 40 civarlarındayken 50 derece idi. Bugün bu sıcaklığı kontrol ettiğimde fazla olduğu kanısına vardım ve sizlere yazdım. Ekran kartımın normal olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Sürücüler günceldir. İdeal sıcaklık değerleri hakkında bilgi verir ve test için bir program önerirseniz sevinirim.
ss pc tekno.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Silent mode'da kullandığınız için fanlar daha düşük devir dönüyor bundan ötürü sıcaklık biraz artabilir. 80 derece ve üstüne çıkıyorsa tehlike çanları çalmaya başlar. Ekran kartının başta olmak üzere tüm bileşenlerin tozlarını temizle, ürünün garanti durmunu bilmiyorum fakat sorun olmazsa termal macunu değiştirmeni öneririm. Birde bunları yapmadan önce gaming modu kullanıp öyle denermisin ?

Witcher 3 oynarken ki sıcaklıklar , acaba ekran kartında değil de Anakartta sorun olabilir mi ? Sata 1 portuna harddisk bağlarken harddisk çalışmamıştı ardından sata 2 portunda harddisk çalıştı.Aklıma anakartta problem olma olasılığı gelmekte.

Dosya Ekleri

• witcher 3 r9 390.png
    witcher 3 r9 390.png
    221,2 KB · Görüntüleme: 118
94 Derece bir ekran kartı için aşırı fazla bir sıcaklık geçenlerde sosyal'de bir konuda asus R9 3xx serilerinde ısınma problemi olduğunu görmüştüm ama siz yinede termal macunu temizlemeyi deneyebilirsiniz. 10 Nisanda alındı ise yaklaşık 11 ay geçmiş üstünden ama eğer yeni alındı ise kart iade edilebilir.

Ekran kartını bence daha fazla zaman geçirmeden garantiye gönderin 94 derece hiç normal bir sıcaklık değil ayrıca tüm kasayı aynı yerden topladıysanız bence tüm kasayı garantiye gönderin.

Ürünleri teknik servise salı günü yolladım , çarşamba günü ellerine ulaşmış.Anakart kaydı 29 Mart ekran kartı kaydı 30 Mart yani bugün açılmış.Umarım sorunlar çözülür , Asus firması beni üzmez.Gelişmeleleri sizlerle paylaşacağım iyi sosyaller.

Serviste test etmişler , üründe sorun yok dendi.Yük altında 82 dereceyi geçmemiş , şaşırtıcı oldu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı