R9 390 Strix Tiz cızırtı sorunu

susebili

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 yıldır kullanmakta olduğum sistemde R9 390 strix modeli var. Ama bugün bir sorun oluştu. ekran kartından oyun açınca acayip kulak tırmalayan bir cızırtı gelmeye başladı. Nedir bu cızırtı? Çözümü nedir?

Sistemim:

ASUS Z170-P
İ5 6500
8 GB 2133
Zalman ZM-600 GLX güç kaynağı
Strix 390

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki resimdeki sizin kartınızla aynımıdır? Termal macun sürdüm demiştiniz.

Dosya Ekleri

• r9.jpg
    r9.jpg
    121,7 KB · Görüntüleme: 55
  • r99.jpg
    r99.jpg
    124,3 KB · Görüntüleme: 79
Peki termal macun derken hangi model kullandınız? Bakınız ekran kartı ısınmazsa o ses çıkmaz, ki sizin kart bir hayli ısınıyor, bende bu problemi yakın zamanda çözüdüğüm için belki sizinkinide çözebiliriz.

Şu anda 40 derece ve aynı ses çıkıyor. Coil whine sanırım. Termal macun 40 tl bu arada küçücük bişey.

Peki termal macun derken hangi model kullandınız? Bakınız ekran kartı ısınmazsa o ses çıkmaz, ki sizin kart bir hayli ısınıyor, bende bu problemi yakın zamanda çözüdüğüm için belki sizinkinide çözebiliriz.
Merhaba kartımı değiştirmeye karar verdim sizce 1060ssc mi yoksa strix 480mi?

Şu anda 40 derece ve aynı ses çıkıyor. Coil whine sanırım. Termal macun 40 tl bu arada küçücük bişey.

rx480

Merhaba, dünden beri takip ediyorum konuyu ancak ban'ım vardı yazamadım. Bu sorun nedense asus kartlarda çoğunlukta. Bu kartın tasarımını ben çok beğenmedim. Vram'lere termal pad gelmiyor. Değişik bir tasarım olmuş. Alacaksanız Rx480 almanızı tavsiye ederim. Rx580 ile tek farkı biraz OC yapılması. Diğer özellikleri aynı.

Asus amd kartlarında başaralı değil bir çok sorunu olabiliyor. Msi veya sapphire daha iyi. Tabi teknoloji şans işi her kartta sorun olabilir ama asus un amd kartlarinda sorunlar daha cok

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı