Asus Anakart ve AMD İşlemci Garanti Süreci

Aeria Gloris

Hectopat
Yer
Aydın/Nazilli
Daha fazla  
Meslek
Geleceğin Yazılım Mühendisi
Merhaba Technopat. Geçen günlerde bi' konu açmıştım. AMD Ryzen 5 2400g oyunlarda ekran bozulmasıyla alakalı.
Sorunla alakalı aşağı yukarı 5 kez Vatan Bilgisayar'a gittim. Hepsinde yazılımsal deyip başlarından savdılar. Sonrasında sorunun anakarttan kaynaklı olduğunu düşünüp Asus'a yazdım ve sorunun kaynağının kullandığım RAM'lerin sistemle uyumsuz olduğundan kaynaklanabileceğini söylediler.
Tekrar Vatan Bilgisayar'a gittim ve güç bela RAM'leri uyumlu olanlarla değiştirdim. Bu mavi ekran hatalarını giderdi fakat ekran bozulması sorunu devam etti.
Amd global desteğe yazdım. 1 gün içinde cevapladılar ve birkaç çözüm sundular. Hepsini denedim. Başarısız oldu.
Sonra anakartımı ve APU'yu servise göndermeye karar verdim.
Anakartımı Asus Türkiye servisine gönderdim. ( Kargo evinize kadar gelip anakartı alıyor.) 3 gün içinde işleme aldılar. Şu an bekliyorum.

APU'yu ise AMD Türkiye ithalatçısı olan DesTech Bilişime yolladım. Kargoya verdim ellerine ulaştığı an işleme aldılar ve değişim kararı verdiler. Hatta ben bu konuyu yazarken kargoya verdiler. Pazartesi elimde olur.

Bilginiz olsun AMD kullanıyorsanız, gerçekten hızlı çalışıyorlar ve başlarından savmıyorlar. İçinizde " Kim bir ay bekleyecek?", " Ya bir şey yok deyip geri yollarlarsa? " gibi düşünceler varsa, bu düşünceleri kenara atıp rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Asus hakkında süreç tamamlanınca olanları ve görüşlerimi konuya yazacağım.

Sistem:
Ryzen 5 2400g
Asus Prime B350 Plus
Corsair Vengeance LED 3200 MHz 2x8GB RAM
WD Blue 7200Rpm HDD
Cooler Master Masterbox Lite 5 600w 80plus

İşlemci geldiğinde anakartı bekleyeceğim😤

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus servisi konusunda geçmiş olsun. Çok iyi yorumlar almıyorlar son zamanlarda. AMD servisiyse bir değişik. Gördüğüm kadarıyla gönderilen çoğu şeyi direkt değiştirmişler. Benim işlemcimi de değişmişlerdi. İyi bir şey elbette.

Evet Asus' da işlemi tamamladı. BIOS chipsetinde tamir edilemez arıza olduğu için değişim formu gönderdiler. Şu an sistem sorunsuz çalışıyor.

Bayağı şansızmışım bende. Yeni aldığım anakart ve işlemci arızalı çıktı...

Merhaba. İşlemciyi garantiye gönderirken kargo ücretini siz mi ödediniz yoksa onlar mı karşıladı? Bende işlemcimi göndereceğim de kargo parasını benim ödememi istediler. Merak ettim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı