ASUS, anakartın kutusuna eklenmeyen M.2 montaj vidasının temini için 40 TL istedi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
İzmir, Türkiye
Nisan 2020'de satın aldığım hazır sistemle gelen ASUS B450M-Dragon anakartımın kutusunda herhangi bir M.2 vidası bulunmuyordu. Hatta bu durumla ilgili Sosyal'de açılan bir konu:

M.2 SSD aldım ve haliyle vidalar olmadığından montajı tamamlayamadım. ASUS'a birkaç gün önce destek sitesi üzerinden talep oluşturdum. Durumu açıkladım. Ancak bugün gelen e-posta sonrası bir daha ASUS tercih etmemeye karar verdim:
X seri numaralı B450M-DRAGON model anakartınız için M.2 vida gönderimini tarafınıza 40 TL karşılığında gönderebilirsiniz.

Aksesuar siparişinizi tamamlamak için, banka hesabına ödemenizi gerçekleştirdikten sonra dekont görseli ve aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak Whatsapp hattımıza veya e-posta adresimize bildirmenizi rica ederiz.

Stok ve fiyat bilgisi 3 gün için geçerlidir.
Kendilerinin kutuya koymadığı bir vida için 40 TL ödemem gerektiği söylendi...

Bu durumu bir vida olarak düşünmeyin, vida yerine herhangi başka bir şey de olabilir.

Bundan sonra ne ASUS anakart alırım ne de ASUS ekran kartı.

Nisan 2020'de satın aldığım hazır sistemle gelen ASUS B450M-Dragon anakartımın kutusunda herhangi bir M.2 vidası bulunmuyordu. Hatta Sosyal'de bu durumla ilgili açılan bir konu:

M.2 SSD aldım ve haliyle vidalar olmadığından montajı tamamlayamadım. ASUS'a birkaç gün önce destek sitesi üzerinden talep oluşturdum. Durumu açıkladım. Ancak bugün gelen e-posta sonrası bir daha ASUS tercih etmemeye karar verdim:

Kendilerinin kutuya koymadığı bir vida için 40 TL ödemem gerektiği söylendi...

Bu durumu bir vida olarak düşünmeyin, vida yerine herhangi başka bir şey de olabilir.

Bundan sonra ne ASUS anakart alırım ne de ASUS ekran kartı.
ASUS bildiğiniz gibi hocam servis anlamında sıkıntılı bir firma.
Ama ben bile bunu beklemiyordum.

1 lira bile etmeyecek vida için 40 lira aşırı rezil bir rakam.

Durumu ürünü satın aldığınız yere açıkladınız mı? 40 TL istemeleri saçmalık gerçekten.

Çok garip. Normalde anakartların kendi M.2 SSD yuvasında vida takılı gelmesi gerekiyor diye biliyorum. Ben MSI B450M anakart aldığımda M.2 SSD yuvalarında vidalar takılı gelmişti.

Ben de hazır Sistemde çıkan B450M-Dragon almıştım, bakayım. Bunda da vida yok sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durumu ürünü satın aldığınız yere açıkladınız mı? 40 TL istemeleri saçmalık gerçekten.
B450M-Dragon modeli, multipack olarak satılan bir anakart ve özellikle koyulmadığını öğrendim araştırmalarım sonucu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı