ASUS Anakartlarda Açılış Logosu Değiştirme Rehberi

yusuf-5896

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet arkadaşlar ben bu konuda Asus anakartlarda boot logosunu değiştirmeyi anlatacağım. Belki birilerine lazım olur.

Öncelikle buradan @Recep Baltaş'ın belirtdiği Al Suite 2 yi indiriyoruz. (Burda bize lazım olan My Logo proramı ama ben komple kurdum.)

Kurduktan sonra:

1. Update sekmesindeki MyLogo yazısına tıklıyoruz.

1.png

2. Hiç bir şeyi değiştirmeden Next yazısına tıkıyoruz.

2.png

3. Anakartınızın bios dosyasını ve resmi seçiyoruz ve Next yazısına tıklıyoruz.

3.png

4. Burada resmi Auto Tune yazısına tıklayarak veya yukardan elle ayarlıyoruz. İsterseniz Bootin Preview yazısına tıklayarak ön izlemesini görebiliyoruz. Ve tekrar Next yazısına tıklıyoruz.

4.png

5. Burada Flash yazısına bastığımızda işlem başlıyor. Sisteminize göre biraz sürebilir.

5.png

6. Burada Yes yazısına bastığımızda sistem yeniden başlatılacak ve açılırken sizin seçtiğiniz resimle başlayacak.

7.png

Ben Asus H81M-Plus anakartla birkaç deneme yaptım. Ama telefonumdan dolayı resimler kötü.

Görüntü0067.jpg

Görüntü0070.jpg

Görüntü0071.jpg

Görüntü0073.jpg

Evet arkadaşlar bunlar benim denemelerim. Resimler küçük çıkarsa ya resmi bilgisayarda düzenleyin yada BİOS ayarlarından full scren yazısını seçin.

Eğer eski haline dönmek isterseniz ASUS'un sitesinden en son BİOS sürümünü indirin yada şuanda yüklü olan fark etmez. Ve burada @Recep Baltaş'ın anlattığı gibi BİOS güncelliyoruz. Bunuda denedim düzeliyor.

NOT:Bu anlattığım konu bios modifiye işlemidir. Dolayısıyla riskli bir işlemdir. Sorumlulık size aittir.

Sadece Asus anakarlada çalışmaktadır. Al Suite 3 de bu özellik yoktur.

Anakartınızın bios dosyasını ve resmi seçiyoruz ve Next yazısına tıklıyoruz.
Diyorsunuzda en baştaki bios file kısmında neyi seçiyoruz ben bulamadım yardım edin.

Ekran Görüntüsü (46).png

Dostlar merhaba, bu özellik P5KPL-AM SE üzerinde çalışıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı