ASUS anakartlarda VGA Q-LED (beyaz ışık) yanıyor

Gunayozgur

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni bilgisayarımın anakartı.
ASUS ROG STRIX Z790-A Gaming Wi-Fi, Z790, DDR5, PCI-e 5.0, socket 1700 ATX anakart.
İlk günden itibaren VGA uyarı ışığının yandığını fark ettim. Restart yapılınca kapanıyordu. İnternette araştırdım ve orada gördüğüm bir metodu denedim.
Ekranım MSI 140 küsur Hz, tam hatırlamıyorum, Curved. Ekran kartına dv kabloyla bağlı. Gördüğüm ve uyguladığım yöntem şu. Önce monitoru açıyorum ve stend bay durumuna geçmesini bekliyorum. Beyaz ışık turuncuya dönünce bilgisayarı açıyorum ve VGA uyarı ışığı yanmıyor. Bu yöntemi birkaç kez denedim ve sonuç aynıydı. Ozmzndan beri bu sorunu yaşamadım. Böyle bir problem yaşayan arkadaşlara, eğer ekran bilgisayara dv kabloyla bağlıysa, denemelerini tavsiye ederim. Bende 100 % sonuç verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası problemin ne olduğunu bildikten sonra çokta takmamaya başlıyoruz o VGA ışığını. Eskiden ben de dediğiniz gibi yapıyordum fakat artık insanın bekleyesi kalmıyor, direk başlatıyorum bilgisayarı :)

Evet haklısınız aslında. Herhangi bir sorun yaratmıyor bilgisayarın çalışmasında bu yüzden de fazla takıntı yapmamak lazım. Tabii ilk başlarda beni biraz tedirgin etmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı