ASUS AREZ RX580 Dual 8 GB undervolt önerisi

KaanKalay2121

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 16 GB 2*8 GB 3200MHz RAM.
Ekran kartı
Asus Arez Dual Radeon RX 580 OC Edition 8GB GDDR5
Anakart
Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX
İşlemci
R5 3600X stok soğutuculu
Merhaba arkadaşlar, kasamdan kaynaklı mı bilmiyorum ama ekran kartı sıcaklıklarım 87 dereceye kadar çıkmaya başladı ve bence çok ısınmaya başladı. Kasanın camına elimle dokunamayacağım kadar ısınıyor. Undervoltun ne olduğunu bilmiyordum ama herhalde hem ekran kartını soğutan hem de WattMan gibi hataları çözen bir şey diye okudum. Peki, AMD Software Adrenalin Edition'dan ekran kartım için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

Ekran kartım: Asus arez rx580

Gerek yok, MX4 termal macun veya MX6 termal macun ile yenileme yapılırsa büyük bir ölçüde düşüş olacaktır sıcaklıkta. Garanti etiketine bakın emin olmak için.

Tam neresinde oluyor? Bir de ben ilk defa kasa aldığım için nasıl yapılacağını bilmiyorum vatan gibi bir yere gitsem toplamda sizce kaç TL alırlar?

Tam neresinde oluyor? Bir de ben ilk defa kasa aldığım için nasıl yapılacağını bilmiyorum vatan gibi bir yere gitsem toplamda sizce kaç TL alırlar?

Vatan gibi bir yer onunla ilgilenmez hocam, eğer bilmiyorsanız düzgün bir bilgisayarcıya gidip rica edebilirsiniz bilmeden açmanızı tavsiye etmem küçük parçalar zarar görebilir.

ASUS'un sitesinden talep oluşturarakda ücreti dahilinde halletirebilirsiniz.

Genel olarak çok pahalı bir işlem değil.

Vatan gibi bir yer onunla ilgilenmez hocam, eğer bilmiyorsanız düzgün bir bilgisayarcıya gidip rica edebilirsiniz bilmeden açmanızı tavsiye etmem küçük parçalar zarar görebilir.

ASUS'un sitesinden talep oluşturarakda ücreti dahilinde halletirebilirsiniz.

Genel olarak çok pahalı bir işlem değil.
Teşekkür ederim, peki siz undervolt nasıl yapılır bir bilginiz var mı? çünkü zararlı birşey değilmiş ve performans düşürmüyor ise yapmak mantıklı gibime geldi

Teşekkür ederim, peki siz undervolt nasıl yapılır bir bilginiz var mı? Çünkü zararlı bir şey değilmiş ve performans düşürmüyor ise yapmak mantıklı gibime geldi.

Ekran görüntüsü attığınız yerde olması lazım normalde, sürücüleri yeniden kurmayı deneyin düzelir belki.

Gördüğüm herkes özel ayarlardan yapmış, Sürücüleri önceden silip kurmuştum ama birdaha deneyeyim mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
rx 580 kartlarda hazır ayar yok sanırsam

Ve muhakkak güç limitini düşürün hocam biraz daha az enerji çeksin volt ayarıda yapın ek olarak.

rx 580 kartlarda hazır ayar yok sanırsam

Ve muhakkak güç limitini düşürün hocam biraz daha az enerji çeksin volt ayarıda yapın ek olarak.
Şuan bir undervolt ayarı yaptım, şuan ride 4 oyununda test edip sonucu size yazacağım normalde 85 derecelerde geziyordu ısı bakalım şuan kaç olacak.

Geri
Yukarı