Sapphire Pulse Rx580 8 GB Undervolt

xXenom

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Malum yaz ayları geldi havalar ısındı. Haliyle ekran kartlarımız da bu ısınmadan nasiplendi. CS GO'da 81 derece sıcaklık görünce bu sıcaklığı düşürmek için bir şeyler yapmaya karar verdim. Kartın termal macununu değiştirdim tozunu temizledim. Sitede bazı arkadaşların yaptıkları işlemlere bakarak undervolt yaptım. Benchmark testlerinin sonuçlarını paylaşayım. OCCT ve Superposition adlı programlarla test yaptım.
Stok Hâli:
Stok.png

Undervolt 1:
Undervolt 1.png

Undervolt 2:
Undervolt 2.png

İkinci undervoltta sıcaklık çok güzel düştü ama OCCT testinde 17 saniye içince 191 hata buldu. Testi durdurdum hemen dedim ki olmamış demek ki. Stabil çalışmayı sağlamak için voltajları nasıl değiştirmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar. Malum yaz ayları geldi havalar ısındı. Haliyle ekran kartlarımız da bu ısınmadan nasiplendi. CS:GO'da 81 derece sıcaklık görünce bu sıcaklığı düşürmek için bir şeyler yapmaya karar verdim. Kartın termal macununu değiştirdim tozunu temizledim. Sitede bazı arkadaşların yaptıkları işlemlere bakarak undervolt yaptım. Benchmark testlerinin sonuçlarını paylaşayım. OCCT ve superposition adlı programlarla test yaptım.
stok hâli:
Eki Görüntüle 606543
undervolt 1:
Eki Görüntüle 606539
undervolt 2:
Eki Görüntüle 606541

İkinci undervoltta sıcaklık çok güzel düştü ama OCCT testinde 17 saniye içince 191 hata buldu. Testi durdurdum hemen dedim ki olmamış demek ki. Stabil çalışmayı sağlamak için voltajları nasıl değiştirmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

1075 Mv'da çalışması lazım. Yalnız clock Speed'e göz at, çıkamazsa Power limitle oynayabilirsin. Sıcaklığa göre bir denge kurarsın.

1075 Mv'da çalışması lazım. Yalnız clock Speed'e göz at, çıkamazsa Power limitle oynayabilirsin. Sıcaklığa göre bir denge kurarsın.
1050 Mv'da azami frekans değeri olan 1366 Mhz'e çıkıyor ve Superposition testinde en fazla 67 derece görüyor. Ama az önce yaptığım OCCT testinde 5dk'da 10000'e yakın hata buldu. 1075'te deneyeyim bakayım sonucu yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı