ASUS Aura RAM'leri̇ görmüyor

EmreCLK0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam, ASUS ROG STRIX B550-F anakarta sahibim ASUS Aura RAM'lerimi bir görüyor bazen görmüyor. Sebebini anlamadım, bu konuda araştırma yaptım bulamadım. Bilen biri cevaplar, yardımcı olursa çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Hocam ram donanımsal olarak mı görünmüyor yoksa RGB'lerde mi sorun var?

Son düzenleme:
RGB LED'lerde herhangi bir sorun yok kendi uygulamasından yakabiliyorum fakat ASUS auro da bazen gözükiyor ki çogunlukla gözükmüyor RAM'lerin markası Corsair.

Anakartı yeni aldım evet.

@BerkayZ87 hocam bu konuya bakabilir misin yardımın dokunabilir belki.
Kusura bakmayın görmedim mesajınızı. Corsair Aura Sync'i algılayamıyor. Driver yüklemeniz lazım;

CORSAIR Downloads | CORSAIR iCUE Software Bu kısımdan Aura diye aratıp çıkanı indirebilir misin?
1695395258684.png

Ayrıca iCUI kısmından da programı indir.
1695395293539.png

iCUE'yi yükledikten sonra Aura Sync eklentisini indirin. Sonra ayarlara girin. Sistem Belleğinizin simgesine basın. Tam yazılım denetimini etkinleştir'i seçip Aura Sync'i açın. Aura Sync üzerinden de ayarlama yapmanız gerekli. Ama önce adımlarda sorun çıkıp çıkmadığından emin olmam lazım. Eğer her şey yolunda gidiyorsa geri dönüş yapın ki devam edeyim.

Kusura bakmayın görmedim mesajınızı. Corsair Aura Sync'i algılayamıyor. Driver yüklemeniz lazım;

CORSAIR Downloads | CORSAIR iCUE Software bu kısımdan Aura diye aratıp çıkanı indirebilir misin?
Eki Görüntüle 1953159
Ayrıca icuı kısmından da programı indir.
Eki Görüntüle 1953160
ICUE'yi yükledikten sonra Aura Sync eklentisini indirin. Sonra ayarlara girin. Sistem belleğinizin simgesine basın. Tam yazılım denetimini etkinleştir'i seçip Aura Sync'i açın. Aura Sync üzerinden de ayarlama yapmanız gerekli. Ama önce adımlarda sorun çıkıp çıkmadığından emin olmam lazım. Eğer her şey yolunda gidiyorsa geri dönüş yapın ki devam edeyim.

Şöyleki ben zaten onları yaptım görmüyor değil görüyor fakat çoğunlukla görmüyor arada bir geliyor.

Dual channel bağladınız değil mi? Arada bir görüp görmemesi yazılımsal bir şey değil. Kafasına göre yapıyor ise RAM'ların birinde sorun olabilir.

Yazılımsal sorun olduğunu düşünüyorum çünkü PC açtıgım zaman gözükmüyor aradan 1 2 saat sonra uygulaması ile oynuyorum falan geliyor kapatıyorum PC'yi aynı döngü.

Geri
Yukarı