ASUS Aura Sync senkronizasyon çalışmıyor

PsychotoxiC

Decapat
Merhabalar. ASUS ROG STRIX B450-E GAMING model anakartım var. Anakartımın ARGB pinine 6 tane ARGB kasa fanı, 2 tane 60 cm ARGB ASUS ROG LED strip ve 1 tane ARGB ekran kartı tutacağı bağlı. Donanım olarak ise ASUS ROG STRIX 5700XT OC G.Skill Trident Z RGB RAM, ASUS ROG ryujin 240 sıvı soğutucu mevcut. Benim sorunum daha önce bu bütün donanımım ASUS Auraya da Armoury Crate uygulamasından bütün renkler ve modlar sorunsuz olarak çalışıyordu. 4-5 aydır renk uyumsuzluğu var. Şöyle bu uyumsuzluk sadece anakartımın ARGB pinine bağlı olan 6 adet kasa fanı 2 adet ASUS ROG LED strip ve ekran kartı tutacağında oluşuyor. Kırmızı, mavi, yeşil yaptığımda bir sorun yok ama ara renklerde aynı renkkleri vermiyor. Pembe yaptığımda anakartım üzerinde olan RAM, soğutucu, ekran kartı, kasaya bağlı olan ASUS klavyem, ASUS mouse ve ASUS kulaklığım pembe oluyor. Anakart ARGB pinine bağlı olan kasa fanları LED strip ekran kartı tutacağı kırmnızı kalıyor. Sarı yapıyorum aynı şekilde kırmızı kalıyor. Aqua yapıyorum yeşil olarak kalıyor. Bu renk uyuşmazlığı sadece anakartımın ARGB pinine bağlı olan kasa fanları, leg strip ve ekran kartı tutacağında oluyor. Ayrıca anakart üzerindeki ARGB pine sadece ekran kartı tutacağı taktığımda bütün renkler doğru çalışıyor ama ekstra olarak bir tane LED strip bağlayınca ya da kasa fanlarını bağlayınca aynı sorun devam ediyor. Pembe ve sarıda kırmızı renk, Aqua yapınca yeşil olma gibi. ASUS destek ile 2-3 kez iletişim kurdum ama onlar çözemediler. ASUS servis önerisinde bulundular. Servise gitti geldi bir sorun yok diyorlar ama aynı sorun devam ediyor. Şimdiden çok teşekkür ediyorun, yardımlarınızı bekliyorum.

Not:
Bütün uygulamalarım güncel.
Anakart BIOS güncel.
ASUS Aura, Armoury Crate hepsi güncel.

Güncel olmayan hiçbir şey yazılım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı