ASUS B450 BIOS'u nasıl güncelleyebilirim?

Olejan

Decapat
Merhaba ben BIOS'umu güncellemek istiyorum bu videoda anlatınların aynısını yaptım fakat BIOS'um hala 2202 sürümünde güncellenmedi BIOS'dayken thank BIOS Update bir şey bir şey dedi ama olmadı yardımlarınız için teşekkürler
Sistemim:
Ryzen 5 3500X.
ASUS Dual RTX 2060 OC Evo.
16 GB 3200 MHz RAM.
ASUS B450M-K anakart.
650W 80+ PSU.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu epey bir eski rehber, artık bundaki gibi olmuyor. Yeni bir tane rehber vardı, Z170 chipsetli bir Asus marka anakarta BIOS güncellemesi yapıyorlardı, o videodaki şekilde de yapılmıyor PRIME B450M-K'de. Bir kere seçip onayladıktan sonra bir daha BIOS güncelleme dosyası seçmeni istemiyor.
BIOS'unu güncellediysen BIOS'ta "BIOS Version" değerine bakabilirsin.
Eğer 2202 değilse yapman gerekenler şunlar:
Asus'un destek sayfasından en güncel olan 2202 sürümünü indir, .ZIP dosyasının içerisindeki .CAP uzantılı dosyayı flash belleğine at, BIOS'a gir ve F7 tuşu ile Advanced Mode'a gir. Buradan Tools sekmesinin altındaki Ez Flash III'e gir, via Storage/USB'yi seç ve flash belleğini ve içerisindeki BIOS güncelleme dosyasını seç, onayla ve devam et. Bu işlem yaklaşık 5-10 dakika sürecek, sabırlı ol, sistemi kapatma veya elektriğin gitmemesini sağla. Eğer bir şey olursa sistem kapanırsa servis yolları taşlı...
Eğer yapamazsan veya bir yerde takılırsan yardımcı olurum.

Bu epey bir eski rehber, artık bundaki gibi olmuyor. Yeni bir tane rehber vardı, Z170 chipsetli bir ASUS marka anakarta BIOS güncellemesi yapıyorlardı, o videodaki şekilde de yapılmıyor Prime B450M-KDE. Bir kere seçip onayladıktan sonra bir daha BIOS güncelleme dosyası seçmeni istemiyor.
BIOS'unu güncellediysen BIOS'ta "BIOS version" değerine bakabilirsin.
Eğer 2202 değilse yapman gerekenler şunlar:
ASUS'un destek sayfasından en güncel olan 2202 sürümünü indir,. ZIP dosyasının içerisindeki .CAP uzantılı dosyayı flash belleğine at, BIOS'a gir ve F7 tuşu ile Advanced Mode'a gir. Buradan Tools sekmesinin altındaki EZ Flash III'e gir, VIA Storage/USB'yi seç ve flash belleğini ve içerisindeki BIOS güncelleme dosyasını seç, onayla ve devam et. Bu işlem yaklaşık 5-10 dakika sürecek, sabırlı ol, sistemi kapatma veya elektriğin gitmemesini sağla. Eğer bir şey olursa sistem kapanırsa servis yolları taşlı...
Eğer yapamazsan veya bir yerde takılırsan yardımcı olurum.

Bende aynen öyle yaptım 2202 sürümündeyim fakat tarih 14.07.2020 güncellediğimde tarih değişmedi değişmesi gerekir mi? Tekrar deneyeyim mi tarih fark ettirirmi.

Yeni konular

Geri
Yukarı