ASUS B450M-Dragon Anakartta Undervolt İşlemi Nasıl Yapılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Muammer Bey
Ben de işin içinden çıkamadım. Bu yüzden yapmak istediğim işlemi Ryzen Master ile hallettim. Size de Ryzen Master'ı tavsiye ediyorum.

Birkaç fikir de vermek isterim:
Şu anda 1.094v ile 3.6 GHz'de kullanıyorum işlemcimi. Bugün yeniden bir test yaptım ve sonuçlar AIDA64'te 74, Cinebench R20'de 72 derece. Bilgisayarı biraz gözlemleyip yeni denemeler de yapacağım yakında. Çünkü bu voltajın bu frekans için yüksek olup olmadığı hakkında bir fikrim yok.

3.6 GHz olmasının sebebi ise stock soğutucu kullanıyor olmam. Ama bir ara 1.25v ile 4.1 GHz denemiştim, onda da sonuçlar Cinebench R20'de 90 derece çıkmıştı. Cinebench testinden sonra AIDA64 testi yemedi açıkçası. :D
Abi ben çözdüm whatsapp ver veya discord at detaylı anlatayım.

@Muammer Bey
Ben zaten yapamadım demedim ki. Geriye doğru değerleri bulmak kaldı sadece. :)
Mesela voltajı şu anda 1.038'e düşürdüm. Deneye deneye ilerliyoruz. (3.6 GHz için)

Ayrıca anlatacaklarınızı bireysel olarak birine anlatmak yerine konu açmayı veya açılmış konuya direkt yazmayı düşünseniz daha iyi olmaz mı? Herkes çözümden faylanır böylece.

21 Nisan 2021 tarihli güncelleme: AMD Ryzen 5 3600 işlemciyi 0.95v ile 3.6 GHz'de stabil kullanabiliyorum. Stok soğutucu ile boşta 42-43, yükte 65 derecelerde çalışıyor.

Voltajı daha da düşürmeyi denedim ancak yeterli gelmedi işlemciye.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı