ASUS B450M Dragon için Samsung vs Kingston SSD

Sizce hangisi daha iyi olur?
Bu bütçeye kesinlikle kc3000 alın. Kontrolcüsü vs samsung 980den daha iyi diye biliyorum. Bir alıntıyı da aşağıya ekliyorum;

KC3000 daha iyi. Sebepleri de şu;
Daha iyi, yüksek katmanlı NAND yongalara sahip olması, DRAM'inin ve genel okuma yazma hızlarının daha iyi olması, çok daha büyük bir SLC önbelleğine sahip olması, garanti edilen ömrünün daha uzun olması gibi birçok sebep var.

Hız olarakta daha iyi ayrıca.

Konularda da biraz araştırdım kc3000 vs 980 pro arasında kimse 980 pro seçmemiş bile. Gerek fiyat gerek sağlamlık olarak herkes kc3000 öneriyor gönül rahatliği ile alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam samsung 980pro her anlamda daha üstün. Çalışma ömrü olarakta daha uzun olacaktır. karşılaştırma olarak: Kingston Fury Renegade 1TB vs Samsung 980 Pro 1TB: What is the difference?

Versus'tan mı karşılaştırmaya soktun cidden? Al sana kaynak:

Artık teknik bilgin karşılaştırmaya yeterse 🙂 Ha şunu da unutmayalım, KC3000 Renegade'den daha düşük bir model.

Artık teknik bilgin karşılaştırmaya yeterse 🙂 ha şunu da unutmayalım, KC3000 Renegade'den daha düşük bir model.

KC3000 ve Fury Renegade arasında çok az bir fark var kontrolculerinden ciplerine kadar ayni hatta. 300Mbps hiz farki var onun disinda benchmarklari bile aynı. Arada 100 200 fark varsa Fury Renegade almak mantıklı onun dışında KC3000 her turlu.

Son düzenleyen: Moderatör:
KC3000 ve Fury Renegade arasında çok az bir fark var kontrolculerinden ciplerine kadar ayni hatta. 300Mbps hiz farki var onun disinda benchmarklari bile aynı. Arada 100 200 fark varsa Fury Renegade almak mantıklı onun dışında KC3000 her turlu.

DRAM konusunda daha düzgün bir sisteme geçilmişti birde yanlış hatırlamıyorsam. Arada pek fark yok, Renegade alınır geçilir.

DRAM konusunda daha düzgün bir sisteme geçilmişti bir de yanlış hatırlamıyorsam. Arada pek fark yok, Renegade alınır geçilir.

Artık teknik bilgin karşılaştırmaya yeterse 🙂 ha şunu da unutmayalım, KC3000 Renegade'den daha düşük bir model.

Üslup önemli bir şey. Ben forumda yeniyim ve halihazırda 980 Pro kullanan biriyim. Bu doğrultuda Samsung garanti süreci ve kullanım açısından memnun kaldığım bir ürün. Kendimce arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım. Samsung her anlamda daha kötüyse bilemem ama mutlaka farkları olacaktır kendince avantajları gördüğümü paylaştım. Bir bilgin varsa arkadaşa yardımcı olursun bana bu şekilde cevap vermek yerine.

Hocam iyi Sosyaller. SSD uyumunda işlemcide önemli işlemci modelinle uyumlu alman hız açısından sana sağlanan değerleri tam olarak almanda faydalı olacaktır. Anakart ve işlemcide desteklenen ürün model ve hızlara bakarsanız daha sağlıklı sonuçlar alacaksınız. Mesela Samsung Pro 990 serisi sadece 11.xxx ve üzeri işlemcilerde çalışıyor.
Sadece 11. Nesil ve üstünde çalışma durumu yok tüm m2 slotlu anakartlarda çalışır. Tam performans alamazsınıs orası ayrı.

Sadece 11. nesil ve üstünde çalışma durumu yok tüm M.2 slotlu anakartlarda çalışır. Tam performans alamazsınıs orası ayrı.

Daha geçtiğimiz hafta 10700K işlemci ile Z590 kurulum yapıldı RAM'ler değişti ancak arkaşaım 3500mb/sn geçemiyor BIOS güncelleme vs yapıldı son sürüm olarak sonradan 11.xxx ve üstü serilerde 7000mb/sn gibi hızlarda olduğunu fark ettik tecrübemi aktarmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı