ASUS B450M K 2 70 derece oluyor

inyhzz

Picopat
Daha fazla  
Merhaba GTA V vb oyunlarda yüksek grafikte oynadığımda işlemcim ile anakart 70 dereceyi görüyor anakartın o kadar dereceye ulaşması normal mi değilse sıvı soğutucu alacağım.

Sistemim:
CPU: Ryzen 5 5500.
Ekran kartı: RX 580 8 GB.
SSD: M.2 500GB.
Anakart: ASUS B450 mk-2
RAM: Corsair 2x8 16 GB.
PSU: Frsby 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Kasa içerisi hava sirkülasyonunu iyi mi onu kontrol etmelisin.
2- İşlemciyi stok fan ile mi kullanıyorsun?
3- Kasanın ve fanların düzenli aralıklarla temizliğini yapıyor musun?

İşlemci soğutucun nedir? Stok soğutucu mu?

Stok soğutucu.

1- kasa içerisi hava sirkülasyonunu iyi mi onu kontrol etmelisin.
2- işlemciyi stok fan ile mi kullanıyorsun?
3- kasanın ve fanların düzenli aralıklarla temizliğini yapıyor musun?

Kasayı yeni aldım 6 fan takılı önünde cam vardı iyi hava akışı olsun diye o camı çıkardım işlemci stok fan.

Genelde anakart sıcaklığını kontrol etmem ama normal değil mi arkadaşlar yük altında 70derecelere çıkıyormuş laptop anakartları da o dereceleri rahatlıkla görüyor o yüzden bir sıkıntı vereceğini sanmıyorum.

Genelde anakart sıcaklığını kontrol etmem ama normal değil mi arkadaşlar yük altında 70derecelere çıkıyormuş laptop anakartları da o dereceleri rahatlıkla görüyor o yüzden bir sıkıntı vereceğini sanmıyorum.

Boşta iken 33 derece GTA V de en yüksek grafikte oynayınca 70 derece oluyor işlemci ile birlikte.

Bende boşta 42 imiş seninki hayli hayli normal millet iyice paranoyak olmuş stok fan temizlik filan soruyorlar, herhalde boştayken o derecelere çıktığını filan düşündüler diye umuyorum.

B98ED57A-01FA-4CEF-BED8-75DA6DC69F7E.jpeg
IMG_0053.jpeg

Kasa markasını bilmediğim için resim attım

Belki daha iyi bir kasa alınabilir.

Bende boşta 42 imiş seninki hayli hayli normal millet iyice paranoyak olmuş stok fan temizlik filan soruyorlar, herhalde boştayken o derecelere çıktığını filan düşündüler diye umuyorum.

O zaman normal yani hocam.

Son derece normal, kasada çok güzelmiş üstte iki fan olması da hoş, eğer daha da soğusun isterseniz fan ayarlarıyla oynayabilirsiniz, öncesinde yük altında işlemci ve ekran kartı Max kaç oluyor ona bakmanızı sonrasında sıcaklıklar yüksekse fanları arttırmanızı öneririm, kasa biraz daha sesli çalışır çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı