ASUS B450M-K Anakart'a VRM soğutucusu takmak zarar verir mi?

Hocam konutu hortlatmak gibi olacak ama ise yaradı mı acba bende yapmayaı düşünüyorum bir de termal pad iyi mi?

Ben yaptım çok faydasını gördüm diyebilirim.
Konuyu açtığımdan beri aynı anakartı VRM soğutuculu biçimde kullanıyorum her türlü ihtiyacımı karşılıyor.
VRM soğutucusuz 60 derecelerde geziyordu şimdi zorlasam dahi 35-45 arası derecelerde geziyor.
Ben termal ped kullanmak yerine yapışkanlı termal macun kullandım.
Direk VRM'lerin üstüne eski bir güç kaynağı pasif soğutma bloklarını kesip şekillendirip kullandım.
Ama tabii ki sizin soğutma için kullandığınız blokların iletimi ve büyüklüğüne göre sıcaklıklar değişir.

Ben yaptım çok faydasını gördüm diyebilirim.
Konuyu açtığımdan beri aynı anakartı VRM soğutuculu biçimde kullanıyorum her türlü ihtiyacımı karşılıyor.
VRM soğutucusuz 60 derecelerde geziyordu şimdi zorlasam dahi 35-45 arası derecelerde geziyor.
Ben termal ped kullanmak yerine yapışkanlı termal macun kullandım.
Direk VRM'lerin üstüne eski bir güç kaynağı pasif soğutma bloklarını kesip şekillendirip kullandım.
Ama tabii ki sizin soğutma için kullandığınız blokların iletimi ve büyüklüğüne göre sıcaklıklar değişir.

Hocam hortlatıyorum ama rica etsem kullandığınız ürünlerin linkini atabilir misiniz?

Hocam hortlatıyorum ama rica etsem kullandığınız ürünlerin linkini atabilir misiniz?

Vallahi hocam ürünleri alalı çok oldu hatırlamıyorum ama alternatifini atayım.
Soğutmak için herhangi bir eski PSU'dan çıkan pasif soğutmayı söküp küçük küçük kestim ısı iletme özelliğine sahip sıvı yapıştırıcıyla VRM'lerin üstüne yapıştırdım.
Bu ürünü alıp yapıştırdım.
Kullanırken dikkat edin çünkü işlemciye bulaştırmayın çıkmayabilir.

Geri
Yukarı