ASUS B450M-K BIOS güncellemesi sonrası Windows Etkinleştirilemedi uyarısı

birisi03

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

ASUS B450M-K anakart kullanılıyorum. Dün BIOS 4401 güncellemesi yaptım. Bugün bilgisayarımı açtım ve Windows etkinleştir uyarısı çıktı. Güncellemeyi yaparken karşıma çıkan ekranın görüntüsünü ekliyorum. Bu ekranda Y ile devam ettim. Windows aynı keyi kabul etmiyor.

aaaaa.jpg

Aynı problemi bugün ben de yaşadım. fTPM sıfırlandığından dolayı şifre ve kayıt bilgilerini de siliyor muhtemelen.

Ben aynı Windows ürün anahtarını bulamadığımdan dolayı deneyemedim ama siz aynısını kabul etmediğini söylemişsiniz.

Aynı anahtarı kabul etmiyor. Anladığım kadarıyla güncelleme donanım değişikliği gibi görünüyor fakat bundan önce işlemci değişikliği yapmıştım hiçbir sıkıntı olmamıştı.

Hımm, ilginç. Yeni bir şey öğrenmiş olduk bu konu sayesinde, Teşekkürler.

Yani bu durumda benim tavsiyem yeni bir dijital/oem key almanız olur.
Uğraşıp hiçbir sonuç alamayabilirsiniz, zarar verebilirsiniz. O kadar saate değmez gibi geldi.
Kontrol ettim hala 40,00 TL ile 60,00 TL arasında fiyatlar.

En basit çözümü bu tabiki ama, bu bir sorun ve çözmek lazım.
Yukarıda ki mesajı kolaya kaçmak için yazmadım. Konu zaten çok ilgimi çekmişti. Epeyce attığınız görüntüyü seyrederek olasılıkları, nedenleri, ne gibi yollarla çözülebilceğini veya çözülemeyeceğini. Kafamdan o kadar çok şey geçti ki yazmam imkansız. Benim tavsiyem yeni dijital lisans almanız hala. :)

Tüm bunlardan sonra yukarıdaki mesajı attım.
Tek sorun TPM de değil. Dijital/oem lisanslarla da ilgili karanlık nokta ve sorunlar var.
Keşke çözebilsek ama sanmıyorum. Karar sizin umarım çözüm bulursunuz

Umarım. Hata hakkında bilgi sahibi biri konuya dahil olursa çözüme ulaşabileceğiz.
Sorunun kaynağı Dijital Lisans.
Anakart hatta hiçbir donanım değişmese bile aynı dijital lisans ikinci kez kullanılamıyor. (Dijital lisans satıcısı kaynaklı bilgidir. Bende dijital lisans kullanıyorum. Satın alırken sormuştum.)

Daha önce etkinleşiyordu çünkü kayıtlı şekilde duruyordu. Birkez resetlendi mi dönüşü olmaz.

İyi akşamlar.

Sorunun kaynağı Dijital Lisans.
Anakart hatta hiçbir donanım değişmese bile aynı dijital lisans ikinci kez kullanılamıyor. (Dijital lisans satıcısı kaynaklı bilgidir. Bende dijital lisans kullanıyorum. Satın alırken sormuştum.)

Daha önce etkinleşiyordu çünkü kayıtlı şekilde duruyordu. Birkez resetlendi mi dönüşü olmaz.

İyi akşamlar.
Lisansı satın aldığım yer ile iletişim kumaya çalışıyorum. Bakalım ne diyecekler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı