ASUS B450M-K II BIOS güncellenmesine rağmen performansa hiç etkisi olmadı

shadowsw

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G
Ben bugün BIOS'umu güncelledim ama performansa hiç etkisi olmadı. Anakartım ASUS Prime B450M-K II.

2409 sürümü vardı önceden, 2019'da çıkmış bir sürüm ve 3802 sürümüne güncelledim. En son çıkan yani ama işte performansa hiçbir etkisi olmadı. Bu neden peki bileniniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesinin performansa bir etkisi olmaz ki. Sistemin daha stabil çalışmasını sağlar. Yeni uyumluluklar ekler örneğin yeni işlemci desteği vs. Sisteminiz neyse alacağınız performans bellidir. Güncellemelerle üzerini alamazsınız.

BIOS kesinlike performans arttırır diye bir şart yok performans arttırabilir deniyor ve hatalar çözülür vb. en güncel en iyi sonuçta.

Ek olarak BIOS güncellemesinin güncelleme notlarına bakarak ne değişiklikler yapılmış, neler eklenmiş, neler çözülmüş bunlar hakkında fikir edinebilirsiniz.

Sizin anakartınız için:
PRIME B450M-K II BIOS 3802:
1. Update AMD AM4 AGESA V2 PI 1.2.0.7.
2. Fix AMD fTPM issue causes random stuttering.
  1. AMD AM4 AGESA V2 PI 1.2.0.7 sürümüne güncellenme yapılmış.
  2. AMD fTPM kaynaklı rastgele takılma sorunları giderilmiş.

Ben bugün BIOS'umu güncelledim ama performansa hiç etkisi olmadı. Anakartım ASUS Prime B450M-K II.

2409 sürümü vardı önceden, 2019'da çıkmış bir sürüm ve 3802 sürümüne güncelledim. En son çıkan yani ama işte performansa hiçbir etkisi olmadı. Bu neden peki bileniniz var mı?

BIOS güncellemesinin sistemin performansına bir etkisi olmaz. BIOS'u güncellemek RAM maksimum hızını ve işlemci desteğini değiştirir. Mesela eski bir B450'ye 5. nesil işlemci takmak istiyorsan ilk öncelikle BIOS güncellemen gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı